Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemPrijem  Latest imagesLatest images  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  
Mi smo najjači kolekcionari koji poštuju Feng Shui i drevnu kinesku filozofiju. Ovde ćete naučiti kako da postanete dugovečni i uspešni.

 

 Koji su vasi hobiji?

Ići dole 
+12
MasterHaosis
bogdanst
Milco
Sammael
Dragan_VŠ
Nikoleta
trinity
srdjan.djileZR
MaLi LeGo
chewbacca
Meloni
Darth.Vader
16 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
srdjan.djileZR
sKOCKAni
sKOCKAni
srdjan.djileZR


Muški
Number of posts : 2011
Age : 39
lokacija : Zrenjanin
naj jelo : becka snicla i pomfrit
naj porok : alkohol
naj slatkiš : plavusa
Registration date : 23.02.2008

Koji su vasi hobiji? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koji su vasi hobiji?   Koji su vasi hobiji? - Page 2 Empty2/10/2008, 00:35

zvuci veoma zanimljivo!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.bricklink.com
Darth.Vader
fallen angel
fallen angel
Darth.Vader


Muški
Number of posts : 2665
Age : 49
lokacija : The Dark Side
naj jelo : Pizza
naj porok : Asahi Beer
naj slatkiš : Danish cookies
Registration date : 21.01.2008

Koji su vasi hobiji? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koji su vasi hobiji?   Koji su vasi hobiji? - Page 2 Empty2/10/2008, 00:45

Ma da to je jasno. Sve se svodi na povecanje ili smanjenje sanse kroz modifikatore. Za to sunjanje nekom extra lopovu ce biti dovoljno da baci i 2. Medjutim desi se da i on baci 1 pirate laugh 2 Ali jednom u sest puta, odnosno dvadeset. :)

lepih setova ima na wizardovom sajtu. Kazi mi da li wizard ima exkluzivno pravo na D&D ili je to opste dobro a oni samo jedan od sentara ravoja?
Nazad na vrh Ići dole
Sammael
sKOCKAni
sKOCKAni
Sammael


Muški
Number of posts : 711
Age : 44
naj jelo : Jagnjetina
naj porok : Kolekcionarstvo
naj slatkiš : Cheesecake
Registration date : 17.09.2008

Koji su vasi hobiji? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koji su vasi hobiji?   Koji su vasi hobiji? - Page 2 Empty2/10/2008, 00:55

Kompanija Wizards of the Coast je 1998. godine kupila TSR, kompaniju koju su osnovali "izumitelji" D&D-a, tako da sada imaju ekskluzivnu licencu (osim za video igre, mislim da su taj deo licence ustupili Atariju). Međutim, ima mnogo sistema koji se baziraju na D&D-u, kao i drugih RPG sistema, tako da su opcije zaista mnogobrojne.
Nazad na vrh Ići dole
Milco
Lego početnik
Lego početnik



Number of posts : 3
naj jelo : pasulj sa rebarcima
naj porok : kurvanje
naj slatkiš : zenski polni organ
Registration date : 14.10.2008

Koji su vasi hobiji? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koji su vasi hobiji?   Koji su vasi hobiji? - Page 2 Empty14/10/2008, 18:37

Moj najbolji hobi je spavanje, ma prosta uzivancija, a posle filatelija gde se i profesionalno bavim time - a moze i da se zaradi nesto malo - tako da bi je preporucio svakome.

Inace ako Vama sto treba iz filatelije - tu sam, recite sta pa da vidimo kako da se dogovorimo.

http://balkanstamp.blogspot.com
http://stampmusthave.blogspot.com
http://serbiastamp.blogspot.com
Nazad na vrh Ići dole
chewbacca
wookiee
wookiee
chewbacca


Muški
Number of posts : 2165
Age : 44
naj jelo : praseco
naj porok : trosenje novca na gluposti
naj slatkiš : cokoljada
Registration date : 22.01.2008

Koji su vasi hobiji? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koji su vasi hobiji?   Koji su vasi hobiji? - Page 2 Empty16/2/2009, 14:57

nego milco sta imas od markica iz moto sporta otkupio bih nesto
Nazad na vrh Ići dole
http://www.bricklink.com/
bogdanst
Lego zavisnik
Lego zavisnik
bogdanst


Muški
Number of posts : 653
Age : 40
naj jelo : Krofne, palacinke... gde god moze EUROkrem
naj porok : Lego
naj slatkiš : opet EUROkrem
Registration date : 13.11.2009

Koji su vasi hobiji? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koji su vasi hobiji?   Koji su vasi hobiji? - Page 2 Empty13/11/2009, 18:49

jel igra neko magic the gathering ovde?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.clonearmycustoms.com/cgi-bin/storefront.pl
Darth.Vader
fallen angel
fallen angel
Darth.Vader


Muški
Number of posts : 2665
Age : 49
lokacija : The Dark Side
naj jelo : Pizza
naj porok : Asahi Beer
naj slatkiš : Danish cookies
Registration date : 21.01.2008

Koji su vasi hobiji? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koji su vasi hobiji?   Koji su vasi hobiji? - Page 2 Empty13/11/2009, 18:50

Igrao ja al ono Shandalar... :)
Nazad na vrh Ići dole
MasterHaosis
Lego freak
Lego freak
MasterHaosis


Muški
Number of posts : 987
Age : 36
naj jelo : Pica
naj porok : Nemam curu
naj slatkiš : Bananica
Registration date : 25.08.2009

Koji su vasi hobiji? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koji su vasi hobiji?   Koji su vasi hobiji? - Page 2 Empty13/11/2009, 19:47

haha nego Vaderu, pročitao sam ono za klanje svinja. A jel ti imaš neku posebnu mačetu za to, pa jednim udarcem pošalješ stvorenje gde pripada, il ti to kao spartanci, ubiješ na spavanju kad se najmanje nada? hahahahahaha
Nazad na vrh Ići dole
Sammael
sKOCKAni
sKOCKAni
Sammael


Muški
Number of posts : 711
Age : 44
naj jelo : Jagnjetina
naj porok : Kolekcionarstvo
naj slatkiš : Cheesecake
Registration date : 17.09.2008

Koji su vasi hobiji? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koji su vasi hobiji?   Koji su vasi hobiji? - Page 2 Empty13/11/2009, 20:26

bogdanst ::
jel igra neko magic the gathering ovde?
Poslednji put igrao pre 10 godina.
Nazad na vrh Ići dole
chewbacca
wookiee
wookiee
chewbacca


Muški
Number of posts : 2165
Age : 44
naj jelo : praseco
naj porok : trosenje novca na gluposti
naj slatkiš : cokoljada
Registration date : 22.01.2008

Koji su vasi hobiji? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koji su vasi hobiji?   Koji su vasi hobiji? - Page 2 Empty13/11/2009, 20:51

poceo sam da skupljam STAEDTLER olovke

Koji su vasi hobiji? - Page 2 780_C_7512
Nazad na vrh Ići dole
http://www.bricklink.com/
Darth.Vader
fallen angel
fallen angel
Darth.Vader


Muški
Number of posts : 2665
Age : 49
lokacija : The Dark Side
naj jelo : Pizza
naj porok : Asahi Beer
naj slatkiš : Danish cookies
Registration date : 21.01.2008

Koji su vasi hobiji? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koji su vasi hobiji?   Koji su vasi hobiji? - Page 2 Empty13/11/2009, 21:23

U hebote pa to su one olovke (ta sto si nakacio) sto su imale srce ko obicna grafitna debelo... ali su imale foru kao patentice... jeeeeeee od kad to nisam video.. od 1989!!! Hahaha.
Nazad na vrh Ići dole
bogdanst
Lego zavisnik
Lego zavisnik
bogdanst


Muški
Number of posts : 653
Age : 40
naj jelo : Krofne, palacinke... gde god moze EUROkrem
naj porok : Lego
naj slatkiš : opet EUROkrem
Registration date : 13.11.2009

Koji su vasi hobiji? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koji su vasi hobiji?   Koji su vasi hobiji? - Page 2 Empty14/11/2009, 02:23

Sammael ::
bogdanst ::
jel igra neko magic the gathering ovde?
Poslednji put igrao pre 10 godina.
uuuu, jel imas jos tih starih karata?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.clonearmycustoms.com/cgi-bin/storefront.pl
-obelix-
Lego zavisnik
Lego zavisnik
-obelix-


Muški
Number of posts : 784
Age : 37
lokacija : Pancevo
naj jelo : Pizza
naj porok : Lego kocke
naj slatkiš : Cokolada
Registration date : 12.11.2008

Koji su vasi hobiji? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koji su vasi hobiji?   Koji su vasi hobiji? - Page 2 Empty14/11/2009, 03:46

bogdanst ::
jel igra neko magic the gathering ovde?

Igrao sam do pre neku godina (poceo negde od 8 edicije ali uz dosta starih karata {poklon druga blink }) i jos imam nekih karata, mada sam dosta ispoklanjao i prodao...

Mislim da jos uvek imam ceo Elf deck, negde, jedan od retkih koji moze lako da se nosi sa goblinima... devil
Nazad na vrh Ići dole
http://www.urban-rivals.com/?sponsor=5089970
bogdanst
Lego zavisnik
Lego zavisnik
bogdanst


Muški
Number of posts : 653
Age : 40
naj jelo : Krofne, palacinke... gde god moze EUROkrem
naj porok : Lego
naj slatkiš : opet EUROkrem
Registration date : 13.11.2009

Koji su vasi hobiji? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koji su vasi hobiji?   Koji su vasi hobiji? - Page 2 Empty14/11/2009, 03:52

-obelix- ::
bogdanst ::
jel igra neko magic the gathering ovde?

Igrao sam do pre neku godina (poceo negde od 8 edicije ali uz dosta starih karata {poklon druga blink }) i jos imam nekih karata, mada sam dosta ispoklanjao i prodao...

Mislim da jos uvek imam ceo Elf deck, negde, jedan od retkih koji moze lako da se nosi sa goblinima... devil
vaistinu, cudno su pleme vilovnjaci :) mada sada je magic postao previse mocan, elfovi su postali jos jaci, ako mozes da verujes :) do prosle godine su bili jedni od najigranijih i najjacih spilova.. a pojavile su se i vilice - haha - da pariraju vilovnjacima, vilice, kao mali plavo crni letaci koje su vragolaste, i znaju samo neke trikove (pre nego sto ih ima previse da te ugaze :) )
Nazad na vrh Ići dole
http://www.clonearmycustoms.com/cgi-bin/storefront.pl
Jynx
sKOCKAni
sKOCKAni
Jynx


Muški
Number of posts : 70
Age : 35
lokacija : Smederevo/Beograd
naj jelo : pizza i slatkisi
naj porok : slatkisi
naj slatkiš : cokolada u svim oblicima
Registration date : 19.11.2009

Koji su vasi hobiji? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koji su vasi hobiji?   Koji su vasi hobiji? - Page 2 Empty28/11/2009, 12:25

Ja sam oduvek hteo da probam da igram neki FRP, najpre Dungeons & Dragons, ali ne bi mi smetali ni ostali...
Nazad na vrh Ići dole
Sammael
sKOCKAni
sKOCKAni
Sammael


Muški
Number of posts : 711
Age : 44
naj jelo : Jagnjetina
naj porok : Kolekcionarstvo
naj slatkiš : Cheesecake
Registration date : 17.09.2008

Koji su vasi hobiji? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koji su vasi hobiji?   Koji su vasi hobiji? - Page 2 Empty28/11/2009, 13:02

Sve Magic karte su mi ostale u Americi kod bivšeg cimera gde su (nažalost) izgorele u požaru zajedno sa mojim ostalim stvarima.

Što se FRP-a tiče, mogu da ti pomognem u smislu saveta kako da se organizuješ i igraš s prijateljima, ali na žalost kod mene nema mesta za još jednog igrača (vodim 2 kampanje trenutno).
Nazad na vrh Ići dole
bogdanst
Lego zavisnik
Lego zavisnik
bogdanst


Muški
Number of posts : 653
Age : 40
naj jelo : Krofne, palacinke... gde god moze EUROkrem
naj porok : Lego
naj slatkiš : opet EUROkrem
Registration date : 13.11.2009

Koji su vasi hobiji? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koji su vasi hobiji?   Koji su vasi hobiji? - Page 2 Empty28/11/2009, 13:30

koji svet frp-a? vampir, mage, dnd, neki cyberpunk...?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.clonearmycustoms.com/cgi-bin/storefront.pl
Sammael
sKOCKAni
sKOCKAni
Sammael


Muški
Number of posts : 711
Age : 44
naj jelo : Jagnjetina
naj porok : Kolekcionarstvo
naj slatkiš : Cheesecake
Registration date : 17.09.2008

Koji su vasi hobiji? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koji su vasi hobiji?   Koji su vasi hobiji? - Page 2 Empty28/11/2009, 13:33

Ja vodim D&D (moja verzija pravila), a igram/igrao sam i Vampire: The Masquerade, novi World of Darkness, Warhammer, Mutants & Masterminds, Rifts...
Nazad na vrh Ići dole
Jynx
sKOCKAni
sKOCKAni
Jynx


Muški
Number of posts : 70
Age : 35
lokacija : Smederevo/Beograd
naj jelo : pizza i slatkisi
naj porok : slatkisi
naj slatkiš : cokolada u svim oblicima
Registration date : 19.11.2009

Koji su vasi hobiji? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koji su vasi hobiji?   Koji su vasi hobiji? - Page 2 Empty28/11/2009, 13:35

Vodis, kao, ti si GM (ili DM ili sta god)?

Saveti su dobrodosli :)
Nazad na vrh Ići dole
bogdanst
Lego zavisnik
Lego zavisnik
bogdanst


Muški
Number of posts : 653
Age : 40
naj jelo : Krofne, palacinke... gde god moze EUROkrem
naj porok : Lego
naj slatkiš : opet EUROkrem
Registration date : 13.11.2009

Koji su vasi hobiji? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koji su vasi hobiji?   Koji su vasi hobiji? - Page 2 Empty28/11/2009, 13:38

nice :)

ako zelis da krenes frp, igraj world of darkness, jer je bas fleksibilan sistem - moze da se uglavi u svaku situaciju, bilo koje vreme, dogadjaj i sl

samo ti treba dobar game master

sammael, jesam li u pravu?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.clonearmycustoms.com/cgi-bin/storefront.pl
Sammael
sKOCKAni
sKOCKAni
Sammael


Muški
Number of posts : 711
Age : 44
naj jelo : Jagnjetina
naj porok : Kolekcionarstvo
naj slatkiš : Cheesecake
Registration date : 17.09.2008

Koji su vasi hobiji? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koji su vasi hobiji?   Koji su vasi hobiji? - Page 2 Empty28/11/2009, 14:13

Da, ja sam DM.

Zavisi od toga šta ko želi od FRP-a. WoD jeste prilično fleksibilan, ali nije baš TOLIKO da ga je moguće uglaviti uvek i svuda (GURPS je sistem za tako nešto).

WoD možda jeste OK za početnike jer je mehanika laka a akcenat na igranju uloge, ali to nije za sve, pogotovo zato što uz WoD ide i određena atmosfera (mračan svet, paranoja, ne postoji belo i crno - sve je sivo, i slično) što ne vole svi.

Iako obično svi počinju od D&D-a, on je prilično komplikovan za početnike jer je za igranje potrebno savladati jako puno pravila. S druge strane, on je idealan za tzv. Dungeon Crawl avanture - ideš tamnicom i ubijaš monstrume. Ja ga ne vodim tako, ali je činjenica da većina ljudi tako doživljava D&D.

Ako neko želi Fantasy ugođaj, možda najbolje da pođe od Warhammera - malo jeste "gritty" (tj. počinješ kao klošar i jako se lako umire), ali je neuporedivo lakši za učenje od D&D-a (a ima sve elemente istog - patuljke, vilenjake, orke, demone, zmajeve...)

Niko nije dobar Game Master od početka; to je nešto što se uči (s tim što ZAISTA dobri GMazovi imaju i dosta talenta). Moj predlog je sledeći:

1) Napravi ekipu (ljudi koji su ZAISTA zainteresovani za FRP, a ne oni koji bi možda jednom došli, drugi put ne bi). Idealno, za početak, ekipa bi trebalo da broji 4-5 članova (nikako više od toga).

2) Dogovorite se koji žanr biste igrali (fantasy, horror, space opera, post-apokaliptika, noir, cyberpunk, western, sve u jednom, itd.) i onda izaberite sistem (tu mogu da vas posavetujem kad se odlučite).

3) Počnite od malih stvari. Najbolje da uzmete neku gotovu avanturu za taj sistem, pregenerisane likove, odredite ko će da vodi i zaronite u to. Nemojte se s početka opterećivati pravilima previše. Nije tragično pogrešiti, FRP nije egzaktan. Osnovni cilj FRP-a je zabaviti se, tako da sve dok je ljudima zabavno, nema greške.

4) Neka se više vas oproba u ulozi GM-a. Obično jednoj osobi iz ekipe to bolje leži nego ostalima, ali to je teško oceniti dok svi ne probaju da vode.

5) Nemojte se opterećivati dodatnim knjigama, minijaturama, mapama i slično. To će sve doći vremenom. Za početak vam treba samo ono osnovno (verujte, i to će delovati konfuzno dok se ne uhodate).

Ako imaš neka konkretna pitanja, slobodno.
Nazad na vrh Ići dole
Jynx
sKOCKAni
sKOCKAni
Jynx


Muški
Number of posts : 70
Age : 35
lokacija : Smederevo/Beograd
naj jelo : pizza i slatkisi
naj porok : slatkisi
naj slatkiš : cokolada u svim oblicima
Registration date : 19.11.2009

Koji su vasi hobiji? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koji su vasi hobiji?   Koji su vasi hobiji? - Page 2 Empty28/11/2009, 14:23

Ja kapiram na koji nacin se igra i koja je poenta, ali bas nisam najbolje pohvatao prakticni deo toga... U kom obliku su najbolje gotove avanture? Knjige ili sa neta ili kako... I kad se odlucimo za zanr i sistem,sta je to "najosnovnije" sto nam treba?
Nazad na vrh Ići dole
Sammael
sKOCKAni
sKOCKAni
Sammael


Muški
Number of posts : 711
Age : 44
naj jelo : Jagnjetina
naj porok : Kolekcionarstvo
naj slatkiš : Cheesecake
Registration date : 17.09.2008

Koji su vasi hobiji? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koji su vasi hobiji?   Koji su vasi hobiji? - Page 2 Empty28/11/2009, 14:36

Najosnovnije sto vam treba je

1) knjiga pravila (možete da skinete s neta ako nećete odmah da kupujete, ima ih po torrentima koliko hoćeš)

2) kockice (ne koristi svaki sistem iste, ali se najčešće kupuje set u kome ima d4, d6, d8, d10, d12 i d12 - broj označava koliko strana ima kockica - ima kod nas da se kupi npr. u klubu Sigil u Pop Lukinoj ulici)

3) gotova avantura i likovi (takođe može da se skine s neta).

U suštini, igra se tako što svako od igrača (osim GM-a) napravi lika ili izabere pregenerisanog lika, GM malo prouči avanturu i onda kreće igračima da opisuje priču iz avanture. Igrači interaguju sa svetom koji im je opisan, a GM vodi sve ostale likove u igri (NPC - non player character). Evo prostog (stereotipnog) primera:

GM (priča igračima): Nalazite se u krčmi Zeleni Zmaj u seocetu Barkenshire gde se trenutno proslavlja kraj žetve i pivo teče u hektolitrima. Okruženi ste komšijama, rođacima i prijateljima - selo je malo i svi se međusobno poznaju. Međutim, u nekom trenutku primećujete u uglu krčme pogurenu priliku koja sedi ogrnuta kabanicom, sa kapuljačom prebačenom preko očiju.

Morn (igrač 1): Prilazim krčmaru i pitam ga ko je lik u uglu.

GM: Krčmar te značajno pogleda i pokaže ti pogledom da pođeš s njim u sustednu sobu.

GM (ostalim igračima): Vidite kako krčmar i Morn odlaze u susednu sobu. Da li želite da ih pratite?

Hund (igrač 2): Ja ću se ušunjati za njima.

Lena (igrač 3): Ja neću. Približavam se diskretno misterioznom strancu, hoću bolje da ga osmotrim.

...

Tako to otprilike izgleda u praksi.
Nazad na vrh Ići dole
bogdanst
Lego zavisnik
Lego zavisnik
bogdanst


Muški
Number of posts : 653
Age : 40
naj jelo : Krofne, palacinke... gde god moze EUROkrem
naj porok : Lego
naj slatkiš : opet EUROkrem
Registration date : 13.11.2009

Koji su vasi hobiji? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koji su vasi hobiji?   Koji su vasi hobiji? - Page 2 Empty28/11/2009, 22:14

Sammael ::
WoD možda jeste OK za početnike jer je mehanika laka a akcenat na igranju uloge, ali to nije za sve, pogotovo zato što uz WoD ide i određena atmosfera (mračan svet, paranoja, ne postoji belo i crno - sve je sivo, i slično) što ne vole svi.

sorry, tu je moja pocetna greska - meni je to preterano cool, pa atmosfera i treba da bude gloom pirate laugh 2 jos ako je zombie survival, da traje jedan dan max, milina :)
Nazad na vrh Ići dole
http://www.clonearmycustoms.com/cgi-bin/storefront.pl
Jynx
sKOCKAni
sKOCKAni
Jynx


Muški
Number of posts : 70
Age : 35
lokacija : Smederevo/Beograd
naj jelo : pizza i slatkisi
naj porok : slatkisi
naj slatkiš : cokolada u svim oblicima
Registration date : 19.11.2009

Koji su vasi hobiji? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koji su vasi hobiji?   Koji su vasi hobiji? - Page 2 Empty1/12/2009, 20:38

@sammael Koju verziju D&D pravila bi bilo najbolje da uzmemo za pocetak? Ako je uopste bitno za pocetak...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Koji su vasi hobiji? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koji su vasi hobiji?   Koji su vasi hobiji? - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Koji su vasi hobiji?
Nazad na vrh 
Strana 2 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-
» Koji fotoaparat imate a koji planirate da kupite :D
» Koji si X-Men karakter?
» Strip koji vas je uvukao...
» Koji bi ste Mob rado posedovali?
» Koji Internet browser koristite?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: Kolekcionarstvo :: Kolekcionarstvo-
Skoči na:  
Free forum | ©phpBB | Besplatan Forum međusobnog pomaganja | Signalizirajte zloupotrebu | Latest discussions