Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemPrijem  Latest imagesLatest images  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  
Mi smo najjači kolekcionari koji poštuju Feng Shui i drevnu kinesku filozofiju. Ovde ćete naučiti kako da postanete dugovečni i uspešni.

 

 Menzoberranzan

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
Angeli
Lego kolekcionar
Lego kolekcionar
Angeli


Muški
Number of posts : 352
Age : 86
naj jelo : n
naj porok : n
naj slatkiš : eurokrem
Registration date : 02.06.2010

Menzoberranzan Empty
PočaljiNaslov: Menzoberranzan   Menzoberranzan Empty9/3/2011, 21:26

Menzoberranzan je grad tamnih vilenjaka ("Drow"), i nalazi se u Underdark-u.

Menzoberranzan DrownewthumbMenzoberranzan 1town-t

Pravi dragulj Drow nacije, Menzoberranzan svetluca od paukastih mreza. Ipak, hram posvecen Lloth nema na sebi ni jedan simbol pauka. To je zato sto "svaki Drow nosi esenciju pauka u svojoj dusa", imala je obicaj da kaze sama Lloth.

Menzoberranzan 2t1Menzoberranzan 2t2


Visoke, vitke kuleTall, pruzaju se sve do gornjih slojeva pecina; dom su mnogim carobnjacima i bogatim Drow iz plemenitih porodica.

Menzoberranzan 2t3Menzoberranzan 2t4


Grad je poznat po mostovima. Iako svaki Drow grad ima svoj deo prelepih mostova (secate se Ched Nasad-a? :)
Menzoberranzan Thumbaa29

Menzoberranzan ima najduze inajvise mostove u Underdarku (iako postoje neke price o jos dva izgubljena Drow grada, koji se tek trebaju pojaviti u lego kockicama, sa jos gizdavijim i glamuroznijim mostovima, ali to je neka druga pricha blink

Menzoberranzan 2t5Menzoberranzan 2t6

Avanturisti koji putuju Underdark-om znaju da je svezu vodu uvek tesko naci, ali ne i u Menzoberranzanu; tamo postoje vodopadi maltene na svakom koraku, i u centru grada nalazi se prelep trg, oivicen jezercetom. Nemojmo zaboraviti, Drow su ipak vilenjaci, i takodje imaju izrazenu estetsku stranu.

Menzoberranzan 2t7Menzoberranzan 2t8


Dobro branjen, maltene je nemoguce opsedati ga i osvojiti; dugacak most ide preko lave, spajajuci ga sa ostatkom sveta preko velike ulazne tvrdjave. Njeni zidovi pod uglom su veoma teski za penjanje, a dupli unutrasnji zidovi maltene neprobojivi. Odatle najduzi most poznat u Underdark-u spaja grad sa kulama bliznakinjama:

Menzoberranzan 2t9Menzoberranzan 2t10

"BEZ BAJANJA I PRIZIVANJA NA TRGU!" kaze znak. I to sa dobrim razlogom, jer je neko prizvao nesto, i to nisto nimali nije sretno!

Menzoberranzan 2t11Menzoberranzan 2t12


Ako se dovoljno potrudite, mozete primetiti Solaufein-a (secate se Drow iz Ust Natha, iz Baldur's Gate-a 2? Kada je zbrisao iz grada, nasao je utociste u Menzoberranzanu. Mala pomoc: prelazi jedan od mostova.

E da, i Sestre od Maca su tu! Ali ovaj put nisu dosle da mlate, vec u soping, jer je Menzoberranzan poznat po ukusnim pecurkama koje prodaju :) ali, naravno, stare svadje se tesko zaboravljaju, i vidite, carobnica baca "devet ociju" magiju, ispod mosta, pokusavajuci da se odbrani od ultra-super-mega-giga-2000 trola. To je magija iz Icewind Dale-a, oi originalno se zove "sedam ociju" (seca li se ko? :), ali paladini ne bi bili paladini kada ne bi dodali nesto svoje ("zastita od zavodnickog pogleda i zastita od supljeg bolnog zuba:).

Menzoberranzan 2t13Menzoberranzan 2t14
Menzoberranzan 2t20


Primeticete kako se najvisi toranj nekako cudno presijava; to je zato sto je to, pre nego sto se preselio u Ust Nathu, bio dom Deirex lich-a. Ustvari, nije da je bas otisao svojom voljom, ali pritisak stalnih Drow lovackih hajki je bilo previse, cak i za lich-a.

Menzoberranzan 2t15

Down-town je mesto za otpadnike. Dosta barova, jeftinog vina i zena sumnjivog morala. Ispod down-town-a nalazi se low-town, pun Drow bez porekla i robova. Drow plemici ponekad love tuda kada su pijani. Ispod low-town-a nalaze se jame. Iz njih ponekad iseta kakav demon ili elemental.

Menzoberranzan 2t16

Negde izmedju nalazi se poznata arena, gde su borbe svakodnevna zabava. Stvorenja iz svih krajeva Underdarka se donose ovde da bi se borila, ili sluzila za zabavu, bezeci od beholdera.
Menzoberranzan 2t17


Prica se da zeleni zmaj negde u okolini grada ima svoj brlog, a u njemu dosta blaga, ali retki su oni koji su ga videli i ostali da pricaju o tome.

Menzoberranzan 2t18

Pripoveda se da je poznata Drow [color:9c46=FF0000]Valsharess stala na jedan od najvisih mostova i glasno izrekla svoje cudjenje, kako joj ostali Drow lice na mraveodatle. Sobzirom za kompleks vise vrednosti, sigurno joj je prijalo... prica se i da je urimovala te svoje misli, kao i da je bila poeta dobar koliki je bila i klerik. Ali to je neka druga prica.

Menzoberranzan 2t19

Drittz je takodje negde u gradu, ali necemo reci gde;) ovaj put nije obucen za sukob, ne nosi oklop i oruzja, jednostavno uziva u cinjenici da je u rodnom gradu. Viconia (De'Vir) je takodje u svom rodnom gradu, takodje se opusta, igrajuci se dobacivanja sa svojim ljubimcem beholderom. Lako je naci;) ne moze da se omasi, plava duga kosa i braon lopta sa pipcima i gomilom ociju, koja trazi da mu se dobaci sekira blink

Menzoberranzan 2t21


Ovo je do sada najveci, najvisi, najduzi i najsiri, najsvetlucaviji Drow dvorac koji sam napravio
Menzoberranzan je 2.5m x 2m x 2.5m visok; napravljen je za 10 mukotrpnih, ceo-dan-po-24-sata gradnje; naravno, uz pomoc svoje sexy devojke, videcu sta kazu pravila o postavljanju fotografije kako gradi u kratkoj suknjici blink i opet, trebalo mi je devet sati da ga sastavimo za izlozbu; takodje, trebalo mi je tri puna dana da ga rastavim, sa sortiranjem.

Delovi grada se "prelivaju" sa ivice stola, i neke konstrukcije vise drzeci se samo za gornje delove konstrukcije. 85% zamka je napravljeno od 1x2 kockica, daljih 5% su 1x1; 9% su slopovi, inverted slopovi, arches (lukovi) i plateovi i samo 1% ostale kockice

Evo jedne fotografije iskreno vaseg, za uporedjivanje (visok sam 184cm;)
Menzoberranzan 2t22

Bacite pogled na "main" galeriju za dodatne detalje, kao sto je zli klerik, rogue koji pokusava da nadmudri duha (nema sansi, mada ona super izgleda:), vorteks, Vikonia, Dritzz, mnogi drugi Drow, njihovi robovi i prizvani demoni, primetite prozore, tajne prolaze, skrivene balkone, skrivene artikle, i, naravno, paukove. Ovaju put nisu na otvorenom. U samom gradu ima cetrdeset paukova skrivenih kojekuda, i to skrivenih tako da sae tesko mogu naci;)

Hvala na vremenu koje ste proveli uzivajuci samnom, i sa ponosom i osmehom predstavljam vam: Menzoberranzan!



"Main" glavne slike zamka
"Main"
"Construction" konsturkcione fotografije (kako se pravilo:)
"construction"
"Minifigures" fotografije minifigurina (Drow rule supreme!)
"minifigs"

Evo jos nekih mojih Drow gradova:
Ched Nasad
Ust Natha
Chaulssin
Eryndlyn
Maerimydra

Drow rule supreme! blink
Menzoberranzan Thumb-18


Poslednji izmenio Angeli dana 14/4/2011, 09:16, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Angeli
Lego kolekcionar
Lego kolekcionar
Angeli


Muški
Number of posts : 352
Age : 86
naj jelo : n
naj porok : n
naj slatkiš : eurokrem
Registration date : 02.06.2010

Menzoberranzan Empty
PočaljiNaslov: Re: Menzoberranzan   Menzoberranzan Empty9/3/2011, 21:28

inace, evo par fotografija, Menzoberranzan raste kao iz vode:
Grad bi trebao bili gotov za jedno mesec dana blink takodje, trebao bi biti najvisi zamak ikad sagradjen u minifig razmeri;)

Evo par slika konstrukcije ulaza u grad blink

Ulaz u grad je specijalno zeznut, i svaka vojska koja bi pozelela da napadne morala bi dvaput da razmisli pre nego sto napadne Menzoberanzan: tu se nalazi ulazni toranj, most i ulazni zamak. Negde na pola mosta isti se grana i vodi do jedne od kuca; Drow carobnjaci vole da zive blizu izlaza blink


Od ulaznog zamka do grada vodi visok, uzan most; O samom gradu necu pricati mnogo za sada, ali evo par slika prepravljene arene, na Bogdanovu inicijativu blink

Menzoberranzan T-24

Menzoberranzan T-26

Menzoberranzan T-27

Menzoberranzan T-28

Menzoberranzan T-29
Arena
Menzoberranzan T-31

Menzoberranzan T-34

Arena ce biti ispod nivoa gradskih kapija, ispod grada, ako se gleda trodimenzionalno, ispod glavne polce stola blink
Menzoberranzan T-37Menzoberranzan T-38

Ukras na jednom od zidova, slicni ce biti na ulazu u glavni zamak, po podu: krilati demon, mada ga drugari zovu "misicavi imp" blink neko tvrdi da su mu ono zubi, ja tvrdim da su oci blink ali mi se najvise svidjaju ruke blink
http://www.brickshelf.com/gallery/Angeli/Menzoberranzan/Thumbs/t-20.jpg" border="0" alt=""/>

Sobzirom da imam tendenciju da stalno nesto menjam, sve do finalne verzije ne znam kako ce izgledati blink


Poslednji izmenio Angeli dana 11/3/2011, 23:46, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
sonjecka
Lego zavisnik
Lego zavisnik
sonjecka


Ženski
Number of posts : 680
Age : 41
lokacija : Split, Hrvatska
naj jelo : žablji kraci
naj porok : kolekcionarstvo
naj slatkiš : krempita
Registration date : 16.03.2010

Menzoberranzan Empty
PočaljiNaslov: Re: Menzoberranzan   Menzoberranzan Empty10/3/2011, 21:13

preprepredobro! Arena mi je genijalna!
Nazad na vrh Ići dole
http://igracke.ucoz.com
Angeli
Lego kolekcionar
Lego kolekcionar
Angeli


Muški
Number of posts : 352
Age : 86
naj jelo : n
naj porok : n
naj slatkiš : eurokrem
Registration date : 02.06.2010

Menzoberranzan Empty
PočaljiNaslov: Re: Menzoberranzan   Menzoberranzan Empty11/3/2011, 23:36

sonjecka ::
preprepredobro! Arena mi je genijalna!
hvala blink
sa idejom da ga napravim najvisim zamkom u minifig razmeri, a da pritom ne bude samo jedna visoka kula, vec da bude masivan, Menzoberranzan polako raste blink
Menzoberranzan raste kao iz vode blink lazem, trebalo mi je deset sati da napravim ovo malo sto sam napravio od arene :) ali je kruzna, pa kao aj, ima opravdanja blink

Menzoberranzan T-03Menzoberranzan T-04
buduca ulazna kula blink
Menzoberranzan T-05Menzoberranzan T-06
Menzoberranzan T-07Menzoberranzan T-08
Menzoberranzan T-09
nekako se nadam da ce ovakvi prozori odgovarati Drow gradu blink
Menzoberranzan T-10Menzoberranzan T-11
Menzoberranzan T-12Menzoberranzan T-13
Arena u izgradnji blink
Menzoberranzan T-14Menzoberranzan T-15
mada, kada gradim, cesto prepravljam, tako da ovo sto vidimo ni izdaleka nije finalna verzija blink
ovo sto vidite ovde na slikama, to je samo ulaz, koji ce sa gradom biti spojen mostom. Arena ce se nalaziti van grada (da bi se videla bolje)
Nazad na vrh Ići dole
Angeli
Lego kolekcionar
Lego kolekcionar
Angeli


Muški
Number of posts : 352
Age : 86
naj jelo : n
naj porok : n
naj slatkiš : eurokrem
Registration date : 02.06.2010

Menzoberranzan Empty
PočaljiNaslov: Re: Menzoberranzan   Menzoberranzan Empty11/3/2011, 23:54

Menzobrrenzan polako napreduje blink Vec sam ostao bez svih kockica, tako da sad krece dovijanje, kako napraviti da izgleda, a da se drzi na gumama i sofersajbnama blink

Sobzirom da sve mora biti rasklopivo, neki delovi moraju ovako, narocito viseci:
Menzoberranzan T-39
Toliko je veliko da se sa ovih thumbnailova slabo sta vidi, preporucujem da ispratite fotke do originala
Menzoberranzan T-43Menzoberranzan T-44

Iz nekog razloga, sto vise rgadim sve me vise podseca grad na Orzammar (Dragon age:)
Menzoberranzan T-45Menzoberranzan T-47
ako sve prodje po planu, trebalo bi da bude veliko jezerce odakle ce teci voda sa ovog malog vodopada :)
Menzoberranzan T-46
Nazad na vrh Ići dole
Angeli
Lego kolekcionar
Lego kolekcionar
Angeli


Muški
Number of posts : 352
Age : 86
naj jelo : n
naj porok : n
naj slatkiš : eurokrem
Registration date : 02.06.2010

Menzoberranzan Empty
PočaljiNaslov: Re: Menzoberranzan   Menzoberranzan Empty15/3/2011, 00:55

pricu cu tek napisati, kada sve bude gotovo blink
glavni problem je kako napraviti sve da bude rasklopivo, za izlozbu; sa time u vezi, baseplate-ovi su ono sto najvise nedostaje; da kupim u zemlji - preskupi su; da narucim iz inostranstva - nece doci na vreme blink; da pozajmim - svi nesto vec prave, i svi muku muche sa njima blink
ali to mu samo daje char;) nekako se nadam da ce ovo biti najvisi zamak do sada napravljen u minifig razmeri.
stim u vezi, koji je najvisi zamak (dvorac, gradjic, u "Castle" fazonu") koji ste videli do sada nanetu (ili uzivo:)?
neki od aktera priche:
Drow:
Menzoberranzan Drowthumb
High-elf
Menzoberranzan Elfthumb
Gnome
Menzoberranzan Gnomethumb
Greater werewulf
Menzoberranzan Greater-werewolfthumb
Seraphim
Menzoberranzan Seraphimthumb

I vezano za grad, sobzirom da jos nisam krenuo da ga gradim, sta bi voleli da vidite unutra? Arena je napravljena, i ona ce se nalaziti van grada :)
Nazad na vrh Ići dole
Angeli
Lego kolekcionar
Lego kolekcionar
Angeli


Muški
Number of posts : 352
Age : 86
naj jelo : n
naj porok : n
naj slatkiš : eurokrem
Registration date : 02.06.2010

Menzoberranzan Empty
PočaljiNaslov: Re: Menzoberranzan   Menzoberranzan Empty15/3/2011, 21:39

Drow rule supreme! :)

elem, od kada sam ga video, prizeljkivao sam ovo blink
Menzoberranzan Drowthumb

i odmah i savet: hipopotamus je dobio cetvrtu seriju, pa ako zelite da dodjete do minifigurina, sutra pravac tamo;)
note: dobili su i jednu potpuno novu kutiju serije 3, sto znaci da u njoj ima svega, sem jednog vilenjaka, kojeg sam kupio danas
jos jedan note: preslozio sam kesice tmao na licu mesta, pa ako neko ima tacno da zeli nesto, mogu mu reci gde se nalazi (dozvolio mi je covek to da uradim, jer sam ih inako sve presao, trazeci vukodlaka i gejsu blink

jos jednom zahvaljujemo se Bogdanu koji nam je dojavio ovo blink

-------------------


Edit:
napravljeno od 100% originalnih lego delova :)
Gnom i mali myconid
Menzoberranzan Gnome_and_young_myconid-thumb
Seraphim lord
Menzoberranzan Seraphim-lord-thumb
Seraphim runner
Menzoberranzan Seraphim-rynner-thumb
Seraphims
Menzoberranzan Seraphimsthumb
Nazad na vrh Ići dole
lordsofthebrick
Lego početnik
Lego početnik
lordsofthebrick


Muški
Number of posts : 17
Age : 38
lokacija : Zagreb
naj jelo : Škampi
naj porok : Lego
naj slatkiš : Čokolino
Registration date : 02.03.2011

Menzoberranzan Empty
PočaljiNaslov: Re: Menzoberranzan   Menzoberranzan Empty16/3/2011, 02:35

Svaka čast, pogotovo crna i crvena super izgledaju..

A najviše mi se svidjaju MFovi..

Skidam kapu!!! wacky
Nazad na vrh Ići dole
Angeli
Lego kolekcionar
Lego kolekcionar
Angeli


Muški
Number of posts : 352
Age : 86
naj jelo : n
naj porok : n
naj slatkiš : eurokrem
Registration date : 02.06.2010

Menzoberranzan Empty
PočaljiNaslov: Re: Menzoberranzan   Menzoberranzan Empty16/3/2011, 09:22

lordsofthebrick ::
Svaka čast, pogotovo crna i crvena super izgledaju..

A najviše mi se svidjaju MFovi..

Skidam kapu!!! wacky
polako, jos nije ni izdaleka gotovo :)
Nazad na vrh Ići dole
Angeli
Lego kolekcionar
Lego kolekcionar
Angeli


Muški
Number of posts : 352
Age : 86
naj jelo : n
naj porok : n
naj slatkiš : eurokrem
Registration date : 02.06.2010

Menzoberranzan Empty
PočaljiNaslov: Re: Menzoberranzan   Menzoberranzan Empty14/4/2011, 09:17

izmenio sam prvi post blink
Nazad na vrh Ići dole
Angeli
Lego kolekcionar
Lego kolekcionar
Angeli


Muški
Number of posts : 352
Age : 86
naj jelo : n
naj porok : n
naj slatkiš : eurokrem
Registration date : 02.06.2010

Menzoberranzan Empty
PočaljiNaslov: Re: Menzoberranzan   Menzoberranzan Empty23/4/2011, 02:10

Dodao sam novih minifigova i ustoimenom albumu, tako da bacite pogled blink

Dodao sam i par minifigova koji se ne mogu tako lako uociti na prethodnim fotografijama, na primer, dali se neko seca Isair i Madae, osnivace "The Legion of the Chimera" vojske, iz Icewind Dale 2? :)

Prolazili su kroz Menzoberanzan, trazeci regrute za svoju vojsku mesanaca (dugo sam razmisljao kako prevesti najbolje "half-breed" :) Iako po izgledu lice na polu zmajeve polu ljude, oni su polu-vilenjaci polu-demoni (a svi znamo da se takva stvorenja zovu "cambioni", zar ne? :) )

Menzoberranzan 0isairMenzoberranzan 00madae

Jedna od vojnika u legiji Chimere: majka joj je sirina, a o ocu nikad nije htela da prica :)
Menzoberranzan Chimera-legion
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Menzoberranzan Empty
PočaljiNaslov: Re: Menzoberranzan   Menzoberranzan Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Menzoberranzan
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: LEGO :: Sopstvene LEGO kreacije-
Skoči na:  
Free forum | ©phpBB | Besplatan Forum međusobnog pomaganja | Signalizirajte zloupotrebu | Latest discussions