Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemPrijem  Latest imagesLatest images  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  
Mi smo najjači kolekcionari koji poštuju Feng Shui i drevnu kinesku filozofiju. Ovde ćete naučiti kako da postanete dugovečni i uspešni.

 

 DAPRILEGO INFO

Ići dole 
+5
bogdanst
dugmence
przulj
Alexander.RU
lepshi
9 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
dugmence
Lego manijak
Lego manijak
dugmence


Muški
Number of posts : 2388
Age : 103
lokacija : -
naj jelo : -
naj porok : -
naj slatkiš : -
Registration date : 08.10.2008

DAPRILEGO INFO - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DAPRILEGO INFO   DAPRILEGO INFO - Page 2 Empty5/3/2010, 18:11

moja porudžbina je oko 5€, znači 160din za carinu, plus dogovorena cifra...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.skockani.com
-obelix-
Lego zavisnik
Lego zavisnik
-obelix-


Muški
Number of posts : 784
Age : 37
lokacija : Pancevo
naj jelo : Pizza
naj porok : Lego kocke
naj slatkiš : Cokolada
Registration date : 12.11.2008

DAPRILEGO INFO - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DAPRILEGO INFO   DAPRILEGO INFO - Page 2 Empty5/3/2010, 18:25

Moji delovi su bili 10 evra, sto ce reci 350 dinara carine + dogovorena vrednost...

Samo sto ja imam i one setice, ali dobro, za to cemo kasnije da se dogovorimo...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.urban-rivals.com/?sponsor=5089970
lepshi
Lego ljubitelj
Lego ljubitelj



Muški
Number of posts : 116
Age : 36
naj jelo : PP
naj porok : P
naj slatkiš : :P
Registration date : 24.03.2009

DAPRILEGO INFO - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DAPRILEGO INFO   DAPRILEGO INFO - Page 2 Empty5/3/2010, 21:17

carina ide na celu sumu tj i na shipping i na osiguranje, jer to carinici kolko videh ne razlikuju.

a sad kolko cete da mi platite za carinu na vama je. :)

ne mogu stvarno da sitnicavim oko nekih 100-200 din, nisam trgovac. :)

obelix, samo mi posalji ponovo ono sto si naknadno rekao da narucim... obrisao sam greskom poruke u inboxu i sada imam samo ono sa mail-a, a ovo ne pamtim. :)
Nazad na vrh Ići dole
-obelix-
Lego zavisnik
Lego zavisnik
-obelix-


Muški
Number of posts : 784
Age : 37
lokacija : Pancevo
naj jelo : Pizza
naj porok : Lego kocke
naj slatkiš : Cokolada
Registration date : 12.11.2008

DAPRILEGO INFO - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DAPRILEGO INFO   DAPRILEGO INFO - Page 2 Empty5/3/2010, 21:31

Poslato!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.urban-rivals.com/?sponsor=5089970
srdjan.djileZR
sKOCKAni
sKOCKAni
srdjan.djileZR


Muški
Number of posts : 2011
Age : 39
lokacija : Zrenjanin
naj jelo : becka snicla i pomfrit
naj porok : alkohol
naj slatkiš : plavusa
Registration date : 23.02.2008

DAPRILEGO INFO - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DAPRILEGO INFO   DAPRILEGO INFO - Page 2 Empty5/3/2010, 21:42

pa jel u redu ovo sto sam ja napisao (dogovorenih 4200din sa sipingom do mene + 1000din za carinu - 5200din)
kad mozes da mi posaljes to pouzecem? (da platim kuriru post expressa) - adresu imas a ako ne da znam da ti je posaljem na pm
Nazad na vrh Ići dole
http://www.bricklink.com
Angeli
Lego kolekcionar
Lego kolekcionar
Angeli


Muški
Number of posts : 352
Age : 86
naj jelo : n
naj porok : n
naj slatkiš : eurokrem
Registration date : 02.06.2010

DAPRILEGO INFO - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DAPRILEGO INFO   DAPRILEGO INFO - Page 2 Empty2/6/2010, 22:11

lepshi ::
doso, idem posle 4 da ga uznem.


Dragi moj,

vidim da ti je stigao paket :) Sabrinu koja drzi daprilego znam licno, i po pitanju kockica je bas savesna, 80% kockica koje sam kupio preko bricklinka kupio sam preko nje

savet: nemoj da uplacujes pare preko banke - to je dodatnih 10 e za tvoju + 15 e za njenu banku (25e). pare joj posalji preko paypal-a. ako ne znas ko ima, raspitaj se, sve vise ljudi ima mogucnost tog placanja.

Sto se tice daprilego, pogledaj "brick" - uglavnom koristim 2x1 i slicno, one "obicne" prastare kockice sakojima je sve jednostavno graditi, a efekti su fantasticni (potrazi moj MOC Ust Natha). Za npr 10e secam se da sam dobijao hiljadu i kusur tih 1x2 kockica, koriscene su, ali to nije bitno, jer i kockice koje imam od detinjstva su koriscene - od strane mene :) Ako si ikada vodio racuna o boji, ovo je idealna prilika da se snabdes lukovima i kockicama boje koju zelis da preovladjuje.

savet: nemoj da ti salje paket postom. u nasoj carini, paket do 40e se NE CARINI, ali to "40e" podrazumeva i postarinu. Ja kupujem od nje takosto mi neko donese iz Italije, kada prolazi tuda (Sabrina je dovoljno ljubazna do odveze kockice negde i da se nadju na pola puta - ovo je vazilo za mene, mozda zato sto sam kupovao velike kolicine, mozda zato sto sam vise puta kupovao kod nje, ali je dovoljno ljubazna da izadje u susret). Ako nemas nikog ko prolazi, mozda imas nekog prijatelja u Sloveniji, tako sam dobio poslednje dve kese pune kockica:)

Samo jednom sam se opekao na carinu :) i nikad vise :)

Savet: ako nemas paypal, mozes joj poslati pare u obicnom pismu, i osigurati ga na vrednost para koje su unutra (stavis npr 50e u cestitku, i osiguras cestitku na 50 e, to je samo par eura.

eto, nadam se da sam bar malo pomogao.

Dobra iskustva imam i sa brickforg-om i bricktw-om (izguglovati za detalje)

Ivan
Nazad na vrh Ići dole
lepshi
Lego ljubitelj
Lego ljubitelj



Muški
Number of posts : 116
Age : 36
naj jelo : PP
naj porok : P
naj slatkiš : :P
Registration date : 24.03.2009

DAPRILEGO INFO - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DAPRILEGO INFO   DAPRILEGO INFO - Page 2 Empty2/6/2010, 22:32

hahahha

u pravi cas!

:)

stigao mi je i drugi paket sa 3000 carine da podignem. :)

hvala ti za ovo u svakom slucaju, ona obnavlja stalno pa cu ove 3 kockice koje mi sada fale nabaviti zajedno sa tobom. :)

inace sam bio u italiji pre neki dan na ekskurziji ali nisam smeo da rizikujem da mi to ne stigne u trenutku kad sam tamo pa sam ipak poslao ovamo jer je narudzbina bila uslovno mala u odnosu na proslu.

videcu i ove ostale. uglavnom sam narucivao delove koje sam pogubio i sada je skoro sve komplet ali ako bude potrebe javljam se.

poz i hvala jos jednom
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





DAPRILEGO INFO - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DAPRILEGO INFO   DAPRILEGO INFO - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
DAPRILEGO INFO
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: LEGO :: LEGO shop-
Skoči na:  
Create a forum on Forumotion | ©phpBB | Besplatan Forum međusobnog pomaganja | Signalizirajte zloupotrebu | Latest discussions