Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemPrijem  Latest imagesLatest images  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  
Mi smo najjači kolekcionari koji poštuju Feng Shui i drevnu kinesku filozofiju. Ovde ćete naučiti kako da postanete dugovečni i uspešni.

 

 Amazon.com

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
Darth.Vader
fallen angel
fallen angel
Darth.Vader


Muški
Number of posts : 2665
Age : 49
lokacija : The Dark Side
naj jelo : Pizza
naj porok : Asahi Beer
naj slatkiš : Danish cookies
Registration date : 21.01.2008

Amazon.com Empty
PočaljiNaslov: Amazon.com   Amazon.com Empty29/6/2010, 22:16

Da li je neko narucivao knjige preko Amazona i kako to funkcionise?
Nazad na vrh Ići dole
Sammael
sKOCKAni
sKOCKAni
Sammael


Muški
Number of posts : 711
Age : 44
naj jelo : Jagnjetina
naj porok : Kolekcionarstvo
naj slatkiš : Cheesecake
Registration date : 17.09.2008

Amazon.com Empty
PočaljiNaslov: Re: Amazon.com   Amazon.com Empty30/6/2010, 00:00

Ja narucujem vec godinama, mozes da platis i Virtuon karticom (ili nekom pravom kreditnom karticom), stize bez problema (za 2-6 nedelja, obicno 3 nedelje), jedino je kocka da li ce ocariniti ili ne.

NIKAKO ne koristi neki "ubrzani" nacin slanja, jer onda ide DHL-om sto rezultira dodatnim "troskovima spedicije" od minimum 50 EUR. Dakle, ides na najsporiji i najjeftiniji metod shippinga, sto kosta cini mi se 4,5 USD po knjizi plus 4,5 USD za paket (npr ya 3 knjige je 4,5 x 3 + 4, 5 = 18 USD). Ovo je uzasno jeftino i nema jeftinije varijante za narucivanje knjiga iz SAD.

Pogledaj i bookdepository.co.uk koji je nesto skuplji ali ne naplacuju shipping uopste i stize brze nego sa Amazona. Takodje, posto je Engleska u EU, pretpostavljam da bi trebalo da je carinska stopa niza.
Nazad na vrh Ići dole
Darth.Vader
fallen angel
fallen angel
Darth.Vader


Muški
Number of posts : 2665
Age : 49
lokacija : The Dark Side
naj jelo : Pizza
naj porok : Asahi Beer
naj slatkiš : Danish cookies
Registration date : 21.01.2008

Amazon.com Empty
PočaljiNaslov: Re: Amazon.com   Amazon.com Empty30/6/2010, 07:16

Ja cuh da ako narucis recimo samo jednu knjigu koja je cene do 10 usd da nikada nece da naplate carinu.

Ako knjiga kosta 18 dolara to i nije jeftino jebte !!!! Nije tebi racunica tacna tu jel tako? naveo si 4 puta 4.5 a pomenuo samo dva puta???

Jel tako?

A kazi mi za bookdepository.co.uk.. ako ne naplacuju postarinu, a knjige su malo skuplje (verovatno jer je postarina uracunata) da li u proseku ispadaju u ttoalu jeftinije nego na amazonu?

Ipak bih radije narucivao iz UK da brze stigne.

I kazi mi da li rade samo virtuon i kreditne kartice? Znaci sigurno ne rade debitne kartice nasih banaka koje su inace osposobljene za internet? Posto ja imam debitnu karticu koja radi na internetu. Pa sam mislio da sa nje placam.

E vidim da na ovom drugom sajtu... bookdepository.co.uk primaju i VISA
debit, electron.. tako da ce tamo da radi verovatno ! pirate laugh 2
Nazad na vrh Ići dole
SlaWen
Lego ljubitelj
Lego ljubitelj
SlaWen


Muški
Number of posts : 230
Age : 25
lokacija : Hrvatska, blizu Zagreba
naj jelo : Burritos
naj porok : LEGO
naj slatkiš : Maoam
Registration date : 14.06.2010

Amazon.com Empty
PočaljiNaslov: Re: Amazon.com   Amazon.com Empty30/6/2010, 08:16

a sa lego-om je ista stvar što se tiće amazona?
Nazad na vrh Ići dole
Sammael
sKOCKAni
sKOCKAni
Sammael


Muški
Number of posts : 711
Age : 44
naj jelo : Jagnjetina
naj porok : Kolekcionarstvo
naj slatkiš : Cheesecake
Registration date : 17.09.2008

Amazon.com Empty
PočaljiNaslov: Re: Amazon.com   Amazon.com Empty30/6/2010, 08:28

Amazon van Amerike salje iskljucivo knjige i diskove, ne salje igracke.

Citat :
Ja cuh da ako narucis recimo samo jednu knjigu koja je cene do 10 usd da nikada nece da naplate carinu.

Ako knjiga kosta 18 dolara to i nije jeftino jebte !!!! Nije tebi racunica tacna tu jel tako? naveo si 4 puta 4.5 a pomenuo samo dva puta???

Jel tako?
Nije tacno. Meni su naplacivali carinu i za knjige koje su kostale 10 USD. S druge strane, desavalo se da ne naplate carinu za knjige od 100 USD.

Ne razumem sta ti znaci drugi pasus. Napisao sam da ako narucis TRI knjige, postarina ce za te tri knjige biti 18 USD (bez obzira na to da li su knjige od 50 ili 500 strana). Ovo je neverovatno jeftino jer bi inace regularnom postom kostalo minimum 30 USD.

Jos jednom:

Porucim knjige u vrednosti od 10 USD, 15 USD i 20 USD (ukupno 45 USD)

Na to je postarina 18 USD (4,5 po knjizi plus 4,5 fiksno za paket).

Ukupna cena je 63 USD.

Ako ne naplate carinu, ovo je sasvim sigurno jeftinije nego kod nas (provereno).

Ako naplate carinu, onda naplate i PDV i fantomske troskove carinjenja (obicno 7 USD), pa konacna racunica bude 63 x 1.1 (carina) x 1.18 (PDV) + 7 ~ 89 USD.

Da li je ovo u totalu jeftinije, zavisi od toga koje su knjige. Naravno, kod nas ionako nema tona knjiga kojih ima napolju, pa je onda ovo jedini nacin da se dodje do istih...

Bookdepository prima debitne kartice, Amazon ne prima (barem nisu primali poslednji put kad sam probao). Zar ne bese da ti radis u banci?
Nazad na vrh Ići dole
Darth.Vader
fallen angel
fallen angel
Darth.Vader


Muški
Number of posts : 2665
Age : 49
lokacija : The Dark Side
naj jelo : Pizza
naj porok : Asahi Beer
naj slatkiš : Danish cookies
Registration date : 21.01.2008

Amazon.com Empty
PočaljiNaslov: Re: Amazon.com   Amazon.com Empty30/6/2010, 17:28

Ok ako debitne rade oda ce biti bookdepository... blize brze.

Jedino nisam uspeo da provalim gde je na bookdepository opis knjige.. da li je polovna, nova, u kakvom je stanju. Bas sam nasao 1984 za 2.5 eur (a u to je na BD ukljucena i postarina ) pirate laugh 2

Pa cu da probam pirate laugh 2
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Amazon.com Empty
PočaljiNaslov: Re: Amazon.com   Amazon.com Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Amazon.com
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: Generalna diskusija :: Kompjuteri i Internet-
Skoči na:  
Free forum | ©phpBB | Besplatan Forum međusobnog pomaganja | Signalizirajte zloupotrebu | Latest discussions