Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemPrijem  Latest imagesLatest images  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  
Mi smo najjači kolekcionari koji poštuju Feng Shui i drevnu kinesku filozofiju. Ovde ćete naučiti kako da postanete dugovečni i uspešni.

 

 Lugbulk

Ići dole 
+3
Acidum
przulj
Angeli
7 posters
AutorPoruka
Angeli
Lego kolekcionar
Lego kolekcionar
Angeli


Muški
Number of posts : 352
Age : 86
naj jelo : n
naj porok : n
naj slatkiš : eurokrem
Registration date : 02.06.2010

Lugbulk Empty
PočaljiNaslov: Lugbulk   Lugbulk Empty4/10/2010, 04:34

LUGBULK- zasto ne koristio (koristite) ovu opciju? Kao registrovana grupa ko dLego kompanije mozemo (mozete:) dobiti velike popuste na kockice, koje pritom ne moramo dobijati na adresu (i placati carinu), vec moze pokupiti neko u inostranstvu (tako kupujem kockice, 95% njih).

Ono sto je bitno za ovu temu i uopste za ucesce, cene koje cemo (bismo) dobili od Lego kompanije nisu predmet rasprave, i o njima ne bi trebalo da razgovaramo javno (naravno, ovo je njihova zelja i uslov, ako zelimo da dobijemo i drugu posiljku).

Da pojasnim, nisu u pitanju setovi, vec pojedinacne kockice, tako da kolekcionari nemaju mnogo koristi, ali npr, zamislite da dobijemo kutiju ok pla metra x pola metra punu zelenila! dovoljno za sve MOC-ove u Srbiji

Postoji mnogo popusta, beneficija i olaksica, kao i pomoci koje Lego kompanija obezbedjuje LUG-ovima, a ono sto zahtevaju zauzvrat (organizacija sitnih izlozbi) je nesto sto moze da se odradi jednostavno, lako i bez troskova.

ZASTO organizacija "Barbi & Lego" nije dosla nama (vama:) vec Showmakeru (firma)? Prostor na mesec dana, + procenat od prodatih karata...

Ove godine je 50 godina Lega, i to bi trebalo iskoristiti, ok je da izlozbi bude i sledece godine, ali ovim bi se privuklo vise paznje, samim tim i paznja LEgo kompanije, a onaj ko na pravi nacin komunicira sa njima moze Srbiji (ili barem clanovima kluba), doneti mnogo vise nego sto mozete i da pretpostavite

One kockice sto delim prosle su bez carine, a paket je bio ko pola mene (nije bas, ali ogroman), vrednosti preko 500e. Carina je poprilicno automatizovana, i postupa po pravilima i sablonu

Zatim, klinci ce biti odusevljeni da dolaze, pricao sam sa nastavnicom iz Pancica, kao i sa direktorom, ako je ulaz dzabe (a trebao bi da bude), doveli bi sva odeljenja od prvog do cetvrtog razreda. isto se moze uraditi po svim skolama, zamislite koja je to medijska pokrivenost

Takodje, dogovoreno je sa crkvom izgradnja nekog manastira, kao popularizacija vere. Oni kupuju kockice i sve sto treba, koje mi posle izlozbe ostaju, kao sto i placaju osnovne troskove (vreme i angazovanost je jedna od njih).

Zamisli dioarmu Beograda, sa pojednostavljenim ulicama, samo sa izgradjenim bitnim znamenitostima i prepoznatljivim zgradama kao sto su beogradjanka, kruzni tok na slaviji, arena, sajam, ada ciganlija i npr spomenik na kalemegdanu i jos jedna ili dve stvari. grad bi to voleo da finansira, naravno, u granicama normale

Ne znam sta je organizovano i sta se desilo od kada je klub organizovan, ali moram priznati da ni za sta nisam cuo...

Za izlozbu su dogovorene (vec:) dve lepe deovjke koje ce stajati pored dvorca, objasnjavati sta je sta i deliti one kockice koje poklanjam. Isto moze bez problema da se napravi u knezu, mada je to trebalo letos, ali moze i na prolece...

----------------

Poenta je: sam ne mogu da budem Lug; a vidim da "ciglice" postoje, ako vec dobijate kockice od TLG, onda je to super, ako ste samo u pregovorima, nesto ne ide kako bi trebalo :) Do kraja godine bi trebali da se kupamo u drvecu, listovima, tile kockicama i slicno :)

pogledaj sta je prijatelj dobio i koliki su ti "tile"-ovi... i ovo je samo deo...
Lugbulk 5028275229_3fa535b19f_z
Nazad na vrh Ići dole
przulj
kum kluba
kum kluba
przulj


Muški
Number of posts : 325
Age : 50
lokacija : Novi Sad
naj jelo : zeljanica
naj porok : lego kockice :)
naj slatkiš : eurokrem
Registration date : 19.12.2009

Lugbulk Empty
PočaljiNaslov: Re: Lugbulk   Lugbulk Empty4/10/2010, 08:26

Mudro zboriš, pravo zboriš...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.bricklink.com/store.asp?p=przulj
Acidum
Lego ljubitelj
Lego ljubitelj
Acidum


Muški
Number of posts : 210
Age : 40
lokacija : Beograd - Bezanijska Kosa
naj jelo : Sarma - najsavrseniji spoj flore i faune
naj porok : ...seks...
naj slatkiš : Princes krofne vs Eurokrem
Registration date : 28.04.2010

Lugbulk Empty
PočaljiNaslov: Re: Lugbulk   Lugbulk Empty4/10/2010, 10:21

Апсолутно се слажем и подржавам!
Не само на речима, ако се тако нешто омогући онда ми се исплати и учлањење у клуб, и сво време проведено на прављењу тако масивног рада...
Nazad na vrh Ići dole
dugmence
Lego manijak
Lego manijak
dugmence


Muški
Number of posts : 2388
Age : 103
lokacija : -
naj jelo : -
naj porok : -
naj slatkiš : -
Registration date : 08.10.2008

Lugbulk Empty
PočaljiNaslov: Re: Lugbulk   Lugbulk Empty4/10/2010, 11:18

postoje pravila da bi se dobio lugbulk, mi ne ispunjavamo ni jedno od njih još uvek...
mora klub da postoji bar godinu dana
da je iamo 2 izložbe u prethodnih godinu dana
da ima sajt na kome su objavljene informacije o izložbama itd itd...

naš klub ne postoji tek nepunih 7 meseci, izložbe nismo organizovali, jer kad krene da se priča o izložbi, svi su za, al kad bi trebalo da se nešto organizuje i sigurno dogovori, svi se povuku...tj. sve ostaje na rečima...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.skockani.com
srdjan.djileZR
sKOCKAni
sKOCKAni
srdjan.djileZR


Muški
Number of posts : 2011
Age : 39
lokacija : Zrenjanin
naj jelo : becka snicla i pomfrit
naj porok : alkohol
naj slatkiš : plavusa
Registration date : 23.02.2008

Lugbulk Empty
PočaljiNaslov: Re: Lugbulk   Lugbulk Empty4/10/2010, 13:11

@acidum
uclanjenje u klub treba da bude iz razloga da se sto vise ljubitelja skupi i druzi i zajedno organizujem izlozbe, bez obzira da li mi imali od toga neke povoljnosti ili ne (popusti, lugbulk...), a ako bi ih i dobili to bi trebao samo da bude plus za ulozenu volju, vreme i trud....
jer ako bi svi cekali silne popuste i slicno, klub bi jos 100 godina imao samo nas 11 clanova i ne bi uspevao da odradi sve potrebno da do pogodnisti dodje (evo i mi smo osnovali klub bez i jedne povoljnosi i i dalje smo clanovi puni volje i zelje da nesto i postignemo)
Nazad na vrh Ići dole
http://www.bricklink.com
zidane
sKOCKAni
sKOCKAni
zidane


Number of posts : 386
naj porok : zna se LEGO
Registration date : 11.09.2008

Lugbulk Empty
PočaljiNaslov: Re: Lugbulk   Lugbulk Empty4/10/2010, 14:08

Kakvih razmera treba da bude izlozba da se bi se to vrednovalo za lugbulk? Ima li takvih zahteva?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.kredit-kalkulator.com
srdjan.djileZR
sKOCKAni
sKOCKAni
srdjan.djileZR


Muški
Number of posts : 2011
Age : 39
lokacija : Zrenjanin
naj jelo : becka snicla i pomfrit
naj porok : alkohol
naj slatkiš : plavusa
Registration date : 23.02.2008

Lugbulk Empty
PočaljiNaslov: Re: Lugbulk   Lugbulk Empty4/10/2010, 15:03

u principu nema, ali ne bi bila dobra reklama za nas klub izloziti 2 seta (ako me razumes)...cak izlozbe mogu biti i iste ili slicne, samo na razlicitim lokacijama u razlicito vreme
pored toga lugbulk se moze tek kad prodje prva godina i unutar nje obavi sve sto se potrazuje moguce je 2 puta godisnje koristiti lugbulk i to negde u aprilu i septembru (ako se ne varam)

cim bude opet krenuo postupak podnosenja zahteva jan ce me svakako obavestiti kao i do sada sto je uvek kad je bilo nesto vezano za lug-ove
Nazad na vrh Ići dole
http://www.bricklink.com
przulj
kum kluba
kum kluba
przulj


Muški
Number of posts : 325
Age : 50
lokacija : Novi Sad
naj jelo : zeljanica
naj porok : lego kockice :)
naj slatkiš : eurokrem
Registration date : 19.12.2009

Lugbulk Empty
PočaljiNaslov: Re: Lugbulk   Lugbulk Empty4/10/2010, 15:06

Dugme je naveo šta je nepohodno. Vrijeme ne možemo ubrzati, ali možemo uraditi neke druge stvari.
Stvarno nikom ništa ne prigavaram niti zamjeram, ali bi bilo dobro da malo živnemo smile
Nazad na vrh Ići dole
http://www.bricklink.com/store.asp?p=przulj
Acidum
Lego ljubitelj
Lego ljubitelj
Acidum


Muški
Number of posts : 210
Age : 40
lokacija : Beograd - Bezanijska Kosa
naj jelo : Sarma - najsavrseniji spoj flore i faune
naj porok : ...seks...
naj slatkiš : Princes krofne vs Eurokrem
Registration date : 28.04.2010

Lugbulk Empty
PočaljiNaslov: Re: Lugbulk   Lugbulk Empty4/10/2010, 17:06

Да кренемо по бројевима:

1 - Ја заиста желим да се учланим у клуб невезано за ову сада причу, и желео сам то чим сам прочитао на овом форуму...али као што сам већ наводио - имам повелики финансијски проблем. Да не залазим у детаље уз патетичне виолине, за мене је једнократни издатак од 1500 динара за који не добијам ништа материјално тренутно превише. То се односи на мене лично, а не на све који чекају попусте... При том се тешко могу поредити финансије било кога овде ко наручује по неколико великих сетова из иностранства или троши бар 5-10 000 динара месечно са мном који месечно издвојим до 1000, а неретко ни толико...

2 - Поента форума је окупљање људи са истим/сличним интересовањима, док је поента клуба стварање повољности за активне чланове, из којег следи привлачење нових чланова и ширење клуба... На тај начин се шире могућности за бављење овим хобијем и код млађих генерација, којима ипак џепарац не омогућује куповину већег броја коцкица за неометано испољавање креативности.

3 - Треба порадити на нечему конкретном, да би имали шта да представимо заинтересованима, да би повећали посећеност изложбе, и тиме бисмо повећали интересовање за клуб, а то би нас убацило и у видно поље ТЛГ...

4 - Поново али на други начин - треба радити нешто конкретно, јер ово што се овде представља није деловање клуба него класична форумска активност типа "купио/ла сам ово, направио/ла оно", и тако иде размена сличица унедоглед... Нисмо политичари - правим ово за изложбу, хоћу да изложим ово, хајде да направимо то и то свако по део... Не морамо одмах направити ооогромну изложбу, за почетак је довољно направити један масиван приказ на некој манифестацији/обележавању (Дани Београда, Ноћ Музеја, Фестивал Науке...)

5 - Упркос мојој веома ограниченој колекцији коцкица, и ја бих био расположен за учешће на изложби, али сте је ограничили само на чланове клуба. Мада ће се и то брзо поправити...
Nazad na vrh Ići dole
srdjan.djileZR
sKOCKAni
sKOCKAni
srdjan.djileZR


Muški
Number of posts : 2011
Age : 39
lokacija : Zrenjanin
naj jelo : becka snicla i pomfrit
naj porok : alkohol
naj slatkiš : plavusa
Registration date : 23.02.2008

Lugbulk Empty
PočaljiNaslov: Re: Lugbulk   Lugbulk Empty4/10/2010, 17:39

mi smo vec u vidnom polju LEGO grupacije i u stalom kontaktu sa njihovim zastupnicima za odnose sa lugovima
kad sam rekao cekanje da se dobije povoljnost pa tek onda uclani u klub nisam mislio konkretno na tebe (jer si se vec bio izjasnio) nego inace jer mnogi razmisljuju da nema potrebe biti clan ako ne dobijes nista za uzvrat (ni ja nisam nista dobio a 3 meseca sam se zezao sa papirologijom i svim i svacim da bi konacno postali legitimni)
e sad tacka oko ucesca na izlozbi...to je TLG ogranicio jer mi sve eksponate i ucesnike moramo njima da prezentiramo (da bi dobili sansu za lugbulk) i da bi mozda necija kreacija negde bila izlozena (reci cu samo da je kolega jedan iz hrvatske menjao svoju kreacuju karta karo kralj od stotinak kockice menjao za exclusive death star sa jednim dizajnerom iz lega, a kreacija njihovog predsednika bice izlozena u lego muzeju u danskoj do leta sledece godine) i zato samo clanovi
Nazad na vrh Ići dole
http://www.bricklink.com
Angeli
Lego kolekcionar
Lego kolekcionar
Angeli


Muški
Number of posts : 352
Age : 86
naj jelo : n
naj porok : n
naj slatkiš : eurokrem
Registration date : 02.06.2010

Lugbulk Empty
PočaljiNaslov: Re: Lugbulk   Lugbulk Empty8/10/2010, 11:38

sjajno, sjajno, jedva cekam da krenu da se desavaju tako zanimljive stvari :)
kdas zelis pr da napravis saru od cheesee slope (kako god se pise:)) ako nemas dovoljno uvek mozes da dobijes par komada ovde od nekog od nas; ali ako rpavis vuklan, onda ti treba hiljadu il dve, a to kupiti na netu je nenormalna investicija :)
ili baseplate, svaki kosta po par eura, ako zelimo da napravimo neku veliku (i siroku:) kreaciju moramo da odvojimo tou para

zamisli, napravimo kreaciju koju nisam video do sada online: izlozba je jedna velika diorama na npr trideset stolova, ai su svi stolovi spojeni. medjutim, tako je isplanirano da izmedju odredjenih stolova ima prolaz (tj nisu svi postavljeni u pravougaonik) i onda ljudi mogu bukvalno da usetaju u pejzaz i da gledaju iz raznih uglova. to moze da bude i za city i za castle teme, zavisno sta odaberemo. npr prolaz, i sa i jedne i druge strane su kule visine dva metra, spojene mostom koji ide preko glava (tj kad prolazis most je iznad tebe). To uopste ne zahteva bas toliko kockica, samo inventivnost u gradnji :)

ili dve velike stene spojene mostom, ili ako je grad u pitanju, to je jos lakse, mostovi mogu da budu moderni, ili zgrada podeljena na pola, pa se sa jedne strane vidi leva strana unutrasnjosti, a sa druge desna blink

postavimo da svetle neke stvari (velike vatre i vulkani), da se vrte neke stvari (kao na poslednjem lugbulku sto se vrti vir u moru), mozemo da smislimo tonu toga, npr da napravimo od belih kockica tornado pa da se on vrti

mozemo veoma lako napraviti bilo koji tip konstrukcije iznad stolova za koje mozemo kaciti koncem zmajeve (ili avione), sunce npr? oblake i slicno. koliko sam primetio, samo mi koji dolazimo na ovaj forum, kada skupim okockice na gomilu mogli bi to da izvedemo, a kamoli kada bi izanimirali i druge ljude, koji, kao ni ja do skoro, nisu imali pojma da ovako nesto postoji kod nas :)

+, kolege iz Hrvatske, Slovenije, Rumunije i sl su relativno blizu, sednu u kola i tu su za tri sata :) popakuju stvari u kombi, i kada s eunapred dogovorimo mogu napraviti delove te velike zajednicke diorame (upravo sam po prvi put izguglao sta znaci "diorama" :)

bilo kako bilo svasta nesto zanimljivo mozemo da smislimo kad se vredne ruke sloze blink verujem da bi nagrade za takvo angazovanje od strane Lego grupe bile fantasticne blink verujem = potpuno sam siguran blink popularizacija proizvoda je uvek bila itekako dobrodosla i podrzavana :)
Nazad na vrh Ići dole
sektaash
sKOCKAni
sKOCKAni
sektaash


Muški
Number of posts : 214
Age : 47
lokacija : Bgd
naj jelo : ...
naj porok : ..
naj slatkiš : .
Registration date : 02.12.2008

Lugbulk Empty
PočaljiNaslov: Re: Lugbulk   Lugbulk Empty8/10/2010, 18:13

@Angeli: video sam slike tvojih kreacija tako da nisam ni mislio da će ti predlozi biti skromni.
tongue
Nazad na vrh Ići dole
Angeli
Lego kolekcionar
Lego kolekcionar
Angeli


Muški
Number of posts : 352
Age : 86
naj jelo : n
naj porok : n
naj slatkiš : eurokrem
Registration date : 02.06.2010

Lugbulk Empty
PočaljiNaslov: Re: Lugbulk   Lugbulk Empty8/10/2010, 22:35

sektaash ::
@Angeli: video sam slike tvojih kreacija tako da nisam ni mislio da će ti predlozi biti skromni.
tongue
a cek da me vidis u koznim tanga gacicama! punk

zezam se, ma nije to nista veliko :)
a sve moje lego kockice koje imam, sve sve racunato i sa kompletima koje sam dobijao kao klinac, kada se skupe na gomilu koliko us placeni + kockice koje sam narucivao preko neta cifra je oko devetsto eura :) znaci nije cak ni hiljadu :) i bukvalno kada nesto pravim uvek mi ponestane i onda koristim neke druge kockice i na kraju zavrsim tako sto sam sve sto sam imao od kockica ugurao u zamak, i ostale su mi samo gume i par onih svemirskih trans kokpita :)

svi napravimo po nesto sitno, tipa jednu zgradu, nas pedeset i imamo grad:)
Nazad na vrh Ići dole
przulj
kum kluba
kum kluba
przulj


Muški
Number of posts : 325
Age : 50
lokacija : Novi Sad
naj jelo : zeljanica
naj porok : lego kockice :)
naj slatkiš : eurokrem
Registration date : 19.12.2009

Lugbulk Empty
PočaljiNaslov: Re: Lugbulk   Lugbulk Empty12/10/2010, 10:25

Pošto nas je "starac Angeli od 72 ljeta" malo prodrmao, a ja imam izražen osjećaj odgovornosti, preduzeo sam korake da se jedan od uslova za lugbulk ispuni. Krenuo sam sa pravljenjem sajta, koji je dostupan na adresi www.skockani.com
Ovo što sad možete da vidite je živo, razvija se i mijenja svakodnevno. Volio bih da se javi svako ko ima neku sugestiju, bez obzira da li jeste ili nije član kluba.
Tranutno radim na sadržaju sajta, a umjetnički dojam tj. vizuelne efekte ćemo sređivati nešto kasnije.

P. S. Molim sve koji to još nisu uradili da u svom profilu u polje "Lokacija" upišu naziv mjesta u kom trenutno žive.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.bricklink.com/store.asp?p=przulj
Angeli
Lego kolekcionar
Lego kolekcionar
Angeli


Muški
Number of posts : 352
Age : 86
naj jelo : n
naj porok : n
naj slatkiš : eurokrem
Registration date : 02.06.2010

Lugbulk Empty
PočaljiNaslov: Re: Lugbulk   Lugbulk Empty12/10/2010, 15:37

to lave :)
i imam 32, slagao sam koju desetinu :)
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Lugbulk Empty
PočaljiNaslov: Re: Lugbulk   Lugbulk Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Lugbulk
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: LEGO :: LEGO klub Skockani-
Skoči na:  
Free forum | ©phpBB | Besplatan Forum međusobnog pomaganja | Signalizirajte zloupotrebu | Latest discussions