Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemPrijem  Latest imagesLatest images  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  
Mi smo najjači kolekcionari koji poštuju Feng Shui i drevnu kinesku filozofiju. Ovde ćete naučiti kako da postanete dugovečni i uspešni.

 

 MuTaNTi - Multifunkcionalni Takticki Nuklearni Tim

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
Acidum
Lego ljubitelj
Lego ljubitelj
Acidum


Muški
Number of posts : 210
Age : 40
lokacija : Beograd - Bezanijska Kosa
naj jelo : Sarma - najsavrseniji spoj flore i faune
naj porok : ...seks...
naj slatkiš : Princes krofne vs Eurokrem
Registration date : 28.04.2010

MuTaNTi - Multifunkcionalni Takticki Nuklearni Tim Empty
PočaljiNaslov: MuTaNTi - Multifunkcionalni Takticki Nuklearni Tim   MuTaNTi - Multifunkcionalni Takticki Nuklearni Tim Empty5/10/2010, 19:05

Oni su brzi...oni su agilni...oni ce doleteti niotkuda i spustiti se van granica Vase detekcije...oni ce se provuci ispod Vaseg radara...oni ce u jednom preciznom udaru doneti smrt i razaranje...oni ce nestati...
...a Vi?
...Vi cete zazaliti sto ste ih prizvali...
...jer oni su...Mu...Ta...N...Ti...

Avioni imaju ogranicenu pokretljivost. Helikopteri imaju ogranicenu brzinu. I jedni i drugi su ograniceni na nebeska tela sa stabilnom i gustom atmosferom. Vremenom se razvila potreba za taktickim transporterom koji bi imao brzinu i okretnost neophodnu za manevrisanje u ogromnom rastinju, kanjonima, kao i asteroidnim poljima, bez zrtvovanja brzine.

Razvijen je TakT-1, hermetizovani takticki transporter pogonjen pomocu cetiri hibridna raketno-mlazna motora, grupisana po dva sa leve i desne strane letelice. Motori su smesteni na upravljivim platformama koje rotacijom za 90 stepeni omogucavaju vertikalno poletanje, vektorski kontrolisanu visoku upravljivost, i postizanje velikih brzina. Hibridnost pogona se ogleda u mogucnosti koriscenja okolne atmosfere kao dodatnog pogonskog fluida. U kabini se nalaze dva pilota u tandem-rasporedu, pri cemu jedan ima optimizovanu vidljivost za sletanje na nepristupacne terene. U teretni prostor se moze smestiti raznovrstan teret, od pesadije preko mecha-podrske i manjih vozila do klasicnog zapakovanog tereta, sto je TakT-1 smestilo u sam vrh trazenih letelica na svim poljima, kako civilnim tako i vojnim. TakT-1 nije naoruzan, sto mu omogucava i ucesce u sanitetskim mirovnim misijama.

Pridruzivanjem tzv TakNuk nosaca, malog kompaktnog vozila koje prenosi balisticki takticki nuklearni projektil, formirani su prvi MuTaNTi, sposobni da dolete bilo sa orbitalnih letelica, bilo sa klasicnih brodova, ili sa bilo koje druge neuredjene povrsine, da se provuku kroz sve daljinske sisteme odbrane i prirodne prepreke, i da van dometa radara plasiraju svoje razarajuce orudje smrti...

Glavne zamerke korisnika - navodna nepotrebnost drugog pilota jer letelica ne poseduje sopstveno naoruzanje, "zdepast" izgled usled stednje u proizvodnji, zadnja vrata koja donekle smanjuju mogucnost brzog desanta...zbog cinjenice da vozac TakNuk nosaca sedi odmah pored nuklearne bojeve glave, svi vozaci u MuTaNTi-ma su opremljeni masivnom kacigom za zastitu od eventualnog curenja radijacije...svrsishodnost ove zastite se neretko poredi sa pilotskim kapama Kamikaza iz Drugog svetskog rata...

...dosta teksta, predjimo na slike...

PS. Zaboravio sam da smanjim slike na BrickShelfu...ogromne su...

MuTaNTi - Multifunkcionalni Takticki Nuklearni Tim Dscn2964.jpg_thumb MuTaNTi - Multifunkcionalni Takticki Nuklearni Tim Dscn2965.jpg_thumb

Motori se stabilno zakrecu do 90 stepeni:
MuTaNTi - Multifunkcionalni Takticki Nuklearni Tim Dscn2966.jpg_thumb MuTaNTi - Multifunkcionalni Takticki Nuklearni Tim Dscn2967.jpg_thumb MuTaNTi - Multifunkcionalni Takticki Nuklearni Tim Dscn2968.jpg_thumb

Zadnja strana, sistem zatvaranja i poveliki teretni prostor:
MuTaNTi - Multifunkcionalni Takticki Nuklearni Tim Dscn2970.jpg_thumb MuTaNTi - Multifunkcionalni Takticki Nuklearni Tim Dscn2972.jpg_thumb MuTaNTi - Multifunkcionalni Takticki Nuklearni Tim Dscn2980.jpg_thumb

Kokpit koji se moze otvarati, skinuto staklo radi preglednosti:
MuTaNTi - Multifunkcionalni Takticki Nuklearni Tim Dscn2981.jpg_thumb MuTaNTi - Multifunkcionalni Takticki Nuklearni Tim Dscn2982.jpg_thumb MuTaNTi - Multifunkcionalni Takticki Nuklearni Tim Dscn2985.jpg_thumb

Pogledi odozgo:
MuTaNTi - Multifunkcionalni Takticki Nuklearni Tim Dscn2986.jpg_thumb MuTaNTi - Multifunkcionalni Takticki Nuklearni Tim Dscn2987.jpg_thumb

Iz moje ruke i odozdo (platforme za sletanje i prednje svetlo):
MuTaNTi - Multifunkcionalni Takticki Nuklearni Tim Dscn2988.jpg_thumb MuTaNTi - Multifunkcionalni Takticki Nuklearni Tim Dscn2989.jpg_thumb

Smestaj i izlazak malenog TakNuk nosaca:
MuTaNTi - Multifunkcionalni Takticki Nuklearni Tim Dscn2995.jpg_thumb MuTaNTi - Multifunkcionalni Takticki Nuklearni Tim Dscn2996.jpg_thumb MuTaNTi - Multifunkcionalni Takticki Nuklearni Tim Dscn2997.jpg_thumb MuTaNTi - Multifunkcionalni Takticki Nuklearni Tim Dscn2998.jpg_thumb

TakNuk nosac, sa svojim balistickim racunarom i samim projektilom na lansirnoj rampi, iz vise uglova:
MuTaNTi - Multifunkcionalni Takticki Nuklearni Tim Dscn2999.jpg_thumb MuTaNTi - Multifunkcionalni Takticki Nuklearni Tim Dscn3000.jpg_thumb MuTaNTi - Multifunkcionalni Takticki Nuklearni Tim Dscn3001.jpg_thumb

Stabilno podizanje rampe, prelazak u lansirni mod:
MuTaNTi - Multifunkcionalni Takticki Nuklearni Tim Dscn3003.jpg_thumb MuTaNTi - Multifunkcionalni Takticki Nuklearni Tim Dscn3004.jpg_thumb MuTaNTi - Multifunkcionalni Takticki Nuklearni Tim Dscn3005.jpg_thumb

Pojedinacni delovi celog tima (raketa se veoma lako skida, da imam prave motore samo bi skliznula):
MuTaNTi - Multifunkcionalni Takticki Nuklearni Tim Dscn3006.jpg_thumb

Na kraju, par reci zavrsnice...
...kompletan MuTaNT je nastao usled moje zelje da napravim takticku transportnu letelicu koja ce biti u stanju da prenese omanje vozilo u unutrasnjosti...
...lansirno vozilo i balisticka raketa su nastali negde usput...
...ceo moc mi je pojeo skoro sve kockice koje imam...ostalo sam mislio da iskoristim za malenu radarsku stanicu, ali avaj... sad
...ne obracajte paznju na uniformu pilota za sletanje... confused laugh ...svakome se moze desiti...
...Angeli - vozac TakNuk nosaca ti salje veliku zahvalnost zbog AntiRad zastitne kacige...

...a sada Vasi komentari, stavovi, misljenja... shy
Nazad na vrh Ići dole
Angeli
Lego kolekcionar
Lego kolekcionar
Angeli


Muški
Number of posts : 352
Age : 86
naj jelo : n
naj porok : n
naj slatkiš : eurokrem
Registration date : 02.06.2010

MuTaNTi - Multifunkcionalni Takticki Nuklearni Tim Empty
PočaljiNaslov: Re: MuTaNTi - Multifunkcionalni Takticki Nuklearni Tim   MuTaNTi - Multifunkcionalni Takticki Nuklearni Tim Empty6/10/2010, 03:34

super je :)
nema na cemu, bezbednost uvek na prvom mestu blink a ako doticni pozeli da lovi zmajeve, opet ce biti zasticen :)
nego, vezano za potrosene sve kockice, pa zar niko nije video onaj moj post gde poklanjam neke kockice? niko se nije javio...

bilo kako bilo, volim da vidim da se grade blink pritom i super marketing za Mu...Tan...Te blink
Nazad na vrh Ići dole
MakeTeaNotLove
Lego početnik
Lego početnik
MakeTeaNotLove


Muški
Number of posts : 55
Age : 36
lokacija : Beograd
naj jelo : Deca do 5 godina
naj porok : Spavanje do podne
naj slatkiš : Pancake mix!
Registration date : 22.08.2010

MuTaNTi - Multifunkcionalni Takticki Nuklearni Tim Empty
PočaljiNaslov: Re: MuTaNTi - Multifunkcionalni Takticki Nuklearni Tim   MuTaNTi - Multifunkcionalni Takticki Nuklearni Tim Empty6/10/2010, 19:16

Vrlo zanimljivo pirate laugh 2 kreativan koncept i prezentacija, bilo bi estetski mnogo lepše da si mogao da se držiš stabilnije šeme boja, ali shvatam da si ograničen u tom pogledu. TakNuk je odličan pirate laugh 2
Nazad na vrh Ići dole
sonjecka
Lego zavisnik
Lego zavisnik
sonjecka


Ženski
Number of posts : 680
Age : 41
lokacija : Split, Hrvatska
naj jelo : žablji kraci
naj porok : kolekcionarstvo
naj slatkiš : krempita
Registration date : 16.03.2010

MuTaNTi - Multifunkcionalni Takticki Nuklearni Tim Empty
PočaljiNaslov: Re: MuTaNTi - Multifunkcionalni Takticki Nuklearni Tim   MuTaNTi - Multifunkcionalni Takticki Nuklearni Tim Empty6/10/2010, 21:08

jeee,mu ta n tiii

covjece mogao bi pokrenit novu temu u LEGU i lego setovima :)

zakon su,kreativno,puno boja i ludo, potice me da sad i ja izvrnem sve kutije naopacke i krenem slagat nesto novo.
Nazad na vrh Ići dole
http://igracke.ucoz.com
Sponsored content





MuTaNTi - Multifunkcionalni Takticki Nuklearni Tim Empty
PočaljiNaslov: Re: MuTaNTi - Multifunkcionalni Takticki Nuklearni Tim   MuTaNTi - Multifunkcionalni Takticki Nuklearni Tim Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
MuTaNTi - Multifunkcionalni Takticki Nuklearni Tim
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: LEGO :: Sopstvene LEGO kreacije-
Skoči na:  
Free forum | ©phpBB | Besplatan Forum međusobnog pomaganja | Signalizirajte zloupotrebu | Latest discussions