Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemPrijem  Latest imagesLatest images  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  
Mi smo najjači kolekcionari koji poštuju Feng Shui i drevnu kinesku filozofiju. Ovde ćete naučiti kako da postanete dugovečni i uspešni.

 

 Formula 1 sezona 2009/10

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
Darth.Vader
fallen angel
fallen angel
Darth.Vader


Muški
Number of posts : 2665
Age : 49
lokacija : The Dark Side
naj jelo : Pizza
naj porok : Asahi Beer
naj slatkiš : Danish cookies
Registration date : 21.01.2008

Formula 1 sezona 2009/10 Empty
PočaljiNaslov: Formula 1 sezona 2009/10   Formula 1 sezona 2009/10 Empty6/4/2009, 00:54

Pocela je ova sezona i vec je izvezena druga trka. Bio je to Sepang. Trka je prekinuta zbog jakog pljuska.

Formula 1 sezona 2009/10 Sepa_2009-470x312

Ovo je generalni plasman sada

Season 2009 Rankings
Pos No Co Driver Team Points Wins Best rank
1 18 United Kingdom of Great Britai Jenson Button Brawn GP 15 2 1
2 19 Brazil, Federative Republic of Rubens Barrichello Brawn GP 10 0 2
3 9 Italy, Italian Republic Jarno Trulli Panasonic Toyota Racing 8.5 0 3
4 10 Germany, Federal Republic of Timo Glock Panasonic Toyota Racing 8 0 3
5 6 Germany, Federal Republic of Nick Heidfeld BMW Sauber F1 4 0 2
6 16 Germany, Federal Republic of Nico Rosberg AT&T WilliamsF1 Team 3.5 0 6
7 7 Spain, Kingdom of Fernando Alonso ING Renault F1 Team 4 0 5
8 1 United Kingdom of Great Britai Lewis Hamilton Vodafone McLaren Mercedes 1 0 7
9 14 Australia, Commonwealth of Mark Webber Red Bull Racing 1.5 0 6
10 11 Switzerland, Swiss Confederati Sébastien Buemi Scuderia Toro Rosso 2 0 7
11 12 France, French Republic Sébastien Bourdais Scuderia Toro Rosso 1 0 8
12 3 Brazil, Federative Republic of Felipe Massa Scuderia Ferrari Marlboro 0 0 9
13 20 Germany, Federal Republic of Adrian Sutil Force India Formula One 0 0 9
14 21 Italy, Italian Republic Giancarlo Fisichella Force India Formula One 0 0 11
15 17 Japan Kazuki Nakajima AT&T WilliamsF1 Team 0 0 12
16 8 Brazil, Federative Republic of Nelson Piquet ING Renault F1 Team 0 0 13
17 4 Finland, Republic of Kimi Räikkönen Scuderia Ferrari Marlboro 0 0 14
18 15 Germany, Federal Republic of Sebastian Vettel Red Bull Racing 0 0 14
19 5 Poland, Republic of Robert Kubica BMW Sauber F1 0 0 15
20 2 Finland, Republic of Heikki Kovalainen Vodafone McLaren Mercedes 0 0 20



Sepang 2009

Formula 1 sezona 2009/10 Circuit_sepang

Formula 1 sezona 2009/10 22_baton

Dženson Baton trijumfovao je danas na trci za VN Malezije i tako ostvario svoju drugu uzastopnu pobedu u sezoni.

Nakon samo trideset i dva kruga trka je prekinuta zbog nemogucih uslova za vožnju, a kako kasnije nije nastavljena zbog loše vidljivosti, Baton, koji je pred prekid trke vodio, proglašen je za pobednika.

''Kakva luda trka'', izjavio je vozac BronGP tima, koji je cak cetiri puta morao u boks.Interesantno, Britanac je i na prošloj trci pobedio kada je na stazi bio SC.

''Veoma loše sam startovao, mislim, pre svega, zato što nisam uspeo da dovoljno zagrejem gume.Medutim, uspeo sam da se vratim na cetvrto, potom i trece mesto, i na kraju na sam vrh.Veoma sam zadovoljan, jer smo pokazali da smo izuzetno brzi.''

''Bilo je veoma teško odabrati prave gume, zato što je, kada ovde pada kiša, od pocetka jak pljusak, ali to danas nije bio slucaj.Odlucili smo se odmah za gume za ekstremno vlažnu stazu, koje su se jako brzo istrošile.Buduci da je Glok bio na intermidijumima i ostvarivao mnogo bolja vremena, morali smo da i mi promenimo gume i vozimo na istim kao i on.''

''Kada je ponovo poceo jaci pljusak, Glok se veoma mucio i morao je da ode u boks i promeni gume, koje su mu vec bile poprilicno istrošene.Odvozio sam još jedan krug na intermidijumima uspevajuci da održim relativno normalnu brzinu, a zatim ponovo otišao u boks.Nakon toga, uspao sam da se vratim na vrh'', izjavio je Baton.

Formula 1 sezona 2009/10 22_sunpic23

Trka za VN Malezije je prekinuta u 32. krugu kao posledica neverovatnog pljuska koji se spustio na stazu u Sepangu.

Pošto nije bilo izveženo potrebnih 75 procenata trke da bi vozači dobili pune bodove za svoje pozicije, čekalo se više od 40 minuta kako bi rešili pitanje nastavka trke. Ipak, nakon toga je usledio zaključak da je nemoguće nastaviti trku, kako zbog kiše koja je još uvek padala i vode na stazi, tako i zbog otežane vidljivosti jer po lokalnom vremenu počela je da se spušta noć.

Odličan start trke je imao Niko Rozberg, koji je posle prve krivine izbio na prvu poziciju, ali je Dženson Baton ostao duže na stazi pa je uspeo da povrati svoju startnu poziciju koju je zadržao sve do kraja trke.

Timo Glok je napravio odličan rezultat, jer u svoj konfuziji koja je nastala nakon prvih kapljica kiše, njegov tim se jedini odlučio da koristi 'intermediate' gume, što se pokazalo kao fenomenalan izbor, za razliku od Kimija Raikonena kome je trka upropaštena zbog loše taktike tima.

Nik Hajdfeld je svojom konstantnom vožnjom uspeo da osvoji odlično drugo mesto, dok najveća razočarenja predstavljaju vozači BMW Zaubera i Meklarena - Robert Kubica i Hejki Kovalainen - koji nisu uspeli da izvezu ni jedan krug.

Treba napomenuti da vozači koji su plasirani na mestima koja nose bodove neće dobiti kompletne, nego polovične bodove. A evo i zvaničnih rezultata trke:
Nazad na vrh Ići dole
Red Wing
Lego početnik
Lego početnik
Red Wing


Muški
Number of posts : 3
Age : 33
naj jelo : meso
naj porok : zabava
naj slatkiš : torta
Registration date : 10.05.2009

Formula 1 sezona 2009/10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Formula 1 sezona 2009/10   Formula 1 sezona 2009/10 Empty10/5/2009, 21:58

Izgleda da je sezona vec resena... Button ce biti sampion.
Nazad na vrh Ići dole
chewbacca
wookiee
wookiee
chewbacca


Muški
Number of posts : 2165
Age : 44
naj jelo : praseco
naj porok : trosenje novca na gluposti
naj slatkiš : cokoljada
Registration date : 22.01.2008

Formula 1 sezona 2009/10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Formula 1 sezona 2009/10   Formula 1 sezona 2009/10 Empty15/2/2010, 21:46

novi stari timovi u formuli i novi stari vozaci moj favorit i povratnik lotus sa cosworth v8 motorom

Formula 1 sezona 2009/10 Wall800x600_2
Nazad na vrh Ići dole
http://www.bricklink.com/
Alexander.RU
sKOCKAni
sKOCKAni
Alexander.RU


Muški
Number of posts : 200
Age : 53
lokacija : Ruma
naj jelo : sa rostilja...
naj porok : eh...
naj slatkiš : cokolada, definitivno
Registration date : 26.01.2010

Formula 1 sezona 2009/10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Formula 1 sezona 2009/10   Formula 1 sezona 2009/10 Empty15/2/2010, 23:03

Izgleda da Stefan GP neće starovati ove godine?
Da se Miloš ušljaka u US pa da bude još interesantnije...
Drago mi je da se Šumaher vraća u F1.
Nisam navijao za njega, šta više, ali mi je nekako prazno videti Formulu bez Šumija.
Nešto kao Federer u tenisu. Traje i traje, drži disciplinu kitchme...i pored svih p********
Inače, navijao za Kimija...i McLaren (dok mi ga Hamilton nije ogadio)
Drugi deo prošle sezone sve više za S. Vettel-a, dečko ima cojones
Dok ne dođe Miloške, ako dođe
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Formula 1 sezona 2009/10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Formula 1 sezona 2009/10   Formula 1 sezona 2009/10 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Formula 1 sezona 2009/10
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Formula 1 - sezona 2007/08
» Formula 1 2010
» Baseball 2009
» Svjetsko rukometno prvenstvo 2009
» Preporuke filmova 2009/2010

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: Generalna diskusija :: Sport-
Skoči na:  
Free forum | ©phpBB | Besplatan Forum međusobnog pomaganja | Signalizirajte zloupotrebu | Latest discussions