Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemPrijem  Latest imagesLatest images  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  
Mi smo najjači kolekcionari koji poštuju Feng Shui i drevnu kinesku filozofiju. Ovde ćete naučiti kako da postanete dugovečni i uspešni.

 

 LEGO kreacije - opšta diskusija

Ići dole 
+4
dugmence
sektaash
MasterHaosis
srdjan.djileZR
8 posters
AutorPoruka
srdjan.djileZR
sKOCKAni
sKOCKAni
srdjan.djileZR


Muški
Number of posts : 2011
Age : 39
lokacija : Zrenjanin
naj jelo : becka snicla i pomfrit
naj porok : alkohol
naj slatkiš : plavusa
Registration date : 23.02.2008

LEGO kreacije - opšta diskusija Empty
PočaljiNaslov: LEGO kreacije - opšta diskusija   LEGO kreacije - opšta diskusija Empty9/11/2009, 16:12

Evo kao sto i tema kaze ovde bi pricao o LEGO kreacijama, tj. da li iko gradi nesto sto nije klasican set klupljen u prodanici?
Ja recimo ne gradim previse (koliko i sta mi je potrebno za moju dioramu) ali veoma rado pogledam neke na eurobricksu ili brickshelfu (tako sam i dobio ideju o svom lego gradu) - znaci volim da uz originalne setove uvrstim i sopstveni most, stajalista za busove, parkove...kuce...

a ostali?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.bricklink.com
MasterHaosis
Lego freak
Lego freak
MasterHaosis


Muški
Number of posts : 987
Age : 36
naj jelo : Pica
naj porok : Nemam curu
naj slatkiš : Bananica
Registration date : 25.08.2009

LEGO kreacije - opšta diskusija Empty
PočaljiNaslov: Re: LEGO kreacije - opšta diskusija   LEGO kreacije - opšta diskusija Empty9/11/2009, 19:00

Pa da, ja sam to par puta napomenuo, ja pravim nešto neodređeno za pirate, znači kombinujem originalne setove sa svačime što može da posluži toj temi. Na primer pravim neku vrstu džungle na ostrvu, i onda uzimam sve što se može upotrebiti. Pa pošto su pirati uglavnom u tropskom pojasu, tamo vlada naravno tropska, to jest egzotična klima, što znači da je tamo vegetacija sve što se vidi po džunglama, isto tako biljni i životinjski svet. Znači ne amo što imam par pirate setova, ja uzimam i vegetaciju, svakakva žbunja, travke, palme, , zeleniš, da napravim neku džunglu. Znači delove ne uzimam samo iz pirata, nego iz avanturista iz džungle. A naravno džungla nebi bila džungla ako nebi imala životinjski svet. Onda naravno sakupljam sve što se može upotrebiti od životinja,koje se mogu naći u tropskom predelu, znači škorpije, slepi miševi, pacovi, papagaji, sove, krabe (pošto je to ostrvo), zmije, pauci, mačke, psi ..... Radim na tome, i kad postavim to okruženje, onda ću naći neke ostrvljane, divljake tako nešto, koji čuvaju blago,pa postavim tu negde pirate i vojnike, i onda bitka može da počne! pirate laugh 2
Eto to je moja vizija moje kreacije na kojoj radim
Nazad na vrh Ići dole
sektaash
sKOCKAni
sKOCKAni
sektaash


Muški
Number of posts : 214
Age : 47
lokacija : Bgd
naj jelo : ...
naj porok : ..
naj slatkiš : .
Registration date : 02.12.2008

LEGO kreacije - opšta diskusija Empty
PočaljiNaslov: Re: LEGO kreacije - opšta diskusija   LEGO kreacije - opšta diskusija Empty10/11/2009, 00:07

:hmpf.zao: e, da....

dođosmo najzad do tog ključnog pitanja: gradi li neko nešto sam(a)?
ako mi sećanja na detinjstvo nisu mnogo iskrivljena, nikada mi kocke nisu dugo bile složene po uputsvu. mada je bilo par setova koje sam uvek voleo da opet složim.
80% igranja je sigurno bilo rastavljanje i sastavljanje sopstvenih kreacija sa drugarima.
a danas, sve sam u fazonu: kupujem deci Lego, a u stvari uživam da ga imam što više pirate laugh 2 i nadam se da jednog dana kolekcija naraste do nekog ozbiljnijeg obima pa da pravim nešto. ali od kreativnosti zasad ništa...
gledam svakodnevno na BB šta prave ljudi, ono je neverovatno. uvek se fasciniram kojom količinom kocaka (i vremena) raspolažu, a onda se pa pojavi neko ko sa par kocaka napravi remek delo. pritom znamo koliko su im jeftinije kocke nego nama a žale se da je skup hobi!!!???
bio je odličan članak na BBu o tome kako da izdržavaš finansijski svoj hobi od prodaje čikica iz setova. tu je autor pomenuo, kao ključnu stvar, da presečeš - da li si kolekcionar ili grraditelj! izgleda mi kao da smo većinom kolekcionari, skupljamo ovu ili onu temu ali slabo gradimo nešto svoje. nadam se da nisam u pravu.
ja bih voleo da nam najaktivniji topic bude naše sopstvene kreacije i da se tu takmičimo i hvalimo. naravno podrazumeva se da bi i kvalitet fotografisanja značajno uticao (ovo mi stalno bode oči :zadovoljan: )

bolje da sam dosad rondao po kockama i napravio nešto da podržim ovoliko proseravanje nego što sedim i kuckam.

eto, to je moja vizija (na kojoj ne radim :) )
Nazad na vrh Ići dole
dugmence
Lego manijak
Lego manijak
dugmence


Muški
Number of posts : 2388
Age : 103
lokacija : -
naj jelo : -
naj porok : -
naj slatkiš : -
Registration date : 08.10.2008

LEGO kreacije - opšta diskusija Empty
PočaljiNaslov: Re: LEGO kreacije - opšta diskusija   LEGO kreacije - opšta diskusija Empty10/11/2009, 00:18

ja sam uvek pravio zamkove od lego kockica, kad sam bio mlađi, pošto je to bilo jako skupo, i nisam bio u mogućnosti da dobijem neki do pre 9 meseci...
sada samo sakupljam kockice, množe se, jer nemam prostor gde bih mogao na miru da sastavljam kreacije, a za to bi mi trebalo dosta vremena s obzirom na činjenicu da studiram ozbiljan faks i nemam previše slobodnog vremena, a i imam život pored lego kockica...
pirate thong
Nazad na vrh Ići dole
http://www.skockani.com
Sammael
sKOCKAni
sKOCKAni
Sammael


Muški
Number of posts : 711
Age : 44
naj jelo : Jagnjetina
naj porok : Kolekcionarstvo
naj slatkiš : Cheesecake
Registration date : 17.09.2008

LEGO kreacije - opšta diskusija Empty
PočaljiNaslov: Re: LEGO kreacije - opšta diskusija   LEGO kreacije - opšta diskusija Empty10/11/2009, 00:22

Nekada davno, kada sam imao puno više vremena i mašte, retko sam sklapao setove po uputstvu. Sada se to, na žalost, svelo na sklapanje setova uz manje modifikacije i divljenje tuđim kreacijama. Nije da nemam kocki za nešto zanimljivo, ali mi je nekako smorno da ih sve rasklopim i izmešam, a uz to mi se prilično i sviđaju ovi zvanični setovi, takvi kakvi su.

Da imam ekstra kocki, sigurno bih poboljšavao i nadograđivao setove koje imam i pravio diorame, premda sam prilično ograničen prostorom (o vremenu da i ne pričam).
Nazad na vrh Ići dole
Disco Ninja
Administrator
Administrator
Disco Ninja


Muški
Number of posts : 972
Age : 32
lokacija : Amsterdam
naj jelo : Sushi
naj porok : Music
naj slatkiš : Snickers
Registration date : 24.01.2008

LEGO kreacije - opšta diskusija Empty
PočaljiNaslov: Re: LEGO kreacije - opšta diskusija   LEGO kreacije - opšta diskusija Empty26/12/2009, 11:19