Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemPrijem  Latest imagesLatest images  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  
Mi smo najjači kolekcionari koji poštuju Feng Shui i drevnu kinesku filozofiju. Ovde ćete naučiti kako da postanete dugovečni i uspešni.

 

 klub, prostor, sponzori i slično...

Ići dole 
+5
-obelix-
Sammael
dugmence
srdjan.djileZR
MasterHaosis
9 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
MasterHaosis
Lego freak
Lego freak
MasterHaosis


Muški
Number of posts : 987
Age : 36
naj jelo : Pica
naj porok : Nemam curu
naj slatkiš : Bananica
Registration date : 25.08.2009

klub, prostor, sponzori i slično... Empty
PočaljiNaslov: Re: klub, prostor, sponzori i slično...   klub, prostor, sponzori i slično... Empty14/1/2010, 12:10

Ej, a jel klub može da dobije popust na primer od nekih lokalnih prodavnica igračaka za lego?
Nazad na vrh Ići dole
srdjan.djileZR
sKOCKAni
sKOCKAni
srdjan.djileZR


Muški
Number of posts : 2011
Age : 39
lokacija : Zrenjanin
naj jelo : becka snicla i pomfrit
naj porok : alkohol
naj slatkiš : plavusa
Registration date : 23.02.2008

klub, prostor, sponzori i slično... Empty
PočaljiNaslov: Re: klub, prostor, sponzori i slično...   klub, prostor, sponzori i slično... Empty14/1/2010, 12:48

odlicno, proveri to...to bi nam bas leglo
Nazad na vrh Ići dole
http://www.bricklink.com
dugmence
Lego manijak
Lego manijak
dugmence


Muški
Number of posts : 2388
Age : 103
lokacija : -
naj jelo : -
naj porok : -
naj slatkiš : -
Registration date : 08.10.2008

klub, prostor, sponzori i slično... Empty
PočaljiNaslov: Re: klub, prostor, sponzori i slično...   klub, prostor, sponzori i slično... Empty14/1/2010, 14:45

Sammael ::
Mogli bismo da pregovaramo sa prodavnicama, pretpostavljam da bi bili otvoreni za razgovor s tim što bi verovatno tražili neke kontrausluge u smislu reklamiranja (što je po meni OK).

ja sam za pregovore sa prodavnicama, da članovima kluba omoguće popust od 5% uz člansku karticu, i da negde na vidljivo mesto stave neki naš plakat, koji promoviše lego klub, da se zajednica malo upozna sa našim postojanjem (naravno, kad se osnujemo)...
u zamenu im ponudimo reklamu na sajtu, cenovnik na sajtu (manje prodavnice nemaju svoje internet prezentacije, a veće ih ne update-uju)
a s druge strane, ako naši članovi budu najviše u tim prodavnicama kupovali setove, i njima će porasti promet...
ovo bi možda moglo u hippo-u i još nekim manjim samostalnim prodavnicama, al sumnjam da bi uspeli da nađemo zajednički jezik sa turbo limačem...ipak je to strana firma, koja ima dosta objekata, al vredi pokušati, nikad se ne zna...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.skockani.com
Sammael
sKOCKAni
sKOCKAni
Sammael


Muški
Number of posts : 711
Age : 44
naj jelo : Jagnjetina
naj porok : Kolekcionarstvo
naj slatkiš : Cheesecake
Registration date : 17.09.2008

klub, prostor, sponzori i slično... Empty
PočaljiNaslov: Re: klub, prostor, sponzori i slično...   klub, prostor, sponzori i slično... Empty14/1/2010, 15:24

Ne treba sugerisati iznos popusta, možda budu dali i više od 5%... pirate laugh 2
Nazad na vrh Ići dole
dugmence
Lego manijak
Lego manijak
dugmence


Muški
Number of posts : 2388
Age : 103
lokacija : -
naj jelo : -
naj porok : -
naj slatkiš : -
Registration date : 08.10.2008

klub, prostor, sponzori i slično... Empty
PočaljiNaslov: Re: klub, prostor, sponzori i slično...   klub, prostor, sponzori i slično... Empty14/1/2010, 15:29

to sam dao kao primer, al moramo prvo da završimo birokratske poslove, da bi mogli da se bavimo ekonomskim...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.skockani.com
-obelix-
Lego zavisnik
Lego zavisnik
-obelix-


Muški
Number of posts : 784
Age : 37
lokacija : Pancevo
naj jelo : Pizza
naj porok : Lego kocke
naj slatkiš : Cokolada
Registration date : 12.11.2008

klub, prostor, sponzori i slično... Empty
PočaljiNaslov: Re: klub, prostor, sponzori i slično...   klub, prostor, sponzori i slično... Empty14/1/2010, 15:48

Sammael ::
Mogli bismo da pregovaramo sa prodavnicama, pretpostavljam da bi bili otvoreni za razgovor s tim što bi verovatno tražili neke kontrausluge u smislu reklamiranja (što je po meni OK).

I ja mislim da bi ovako funkcionisalo. Sa moje strane, ja cu ovo odraditi u prodavnicama u Pancevu (kada osnujemo klub).
Nazad na vrh Ići dole
http://www.urban-rivals.com/?sponsor=5089970
bogdanst
Lego zavisnik
Lego zavisnik
bogdanst


Muški
Number of posts : 653
Age : 40
naj jelo : Krofne, palacinke... gde god moze EUROkrem
naj porok : Lego
naj slatkiš : opet EUROkrem
Registration date : 13.11.2009

klub, prostor, sponzori i slično... Empty
PočaljiNaslov: Re: klub, prostor, sponzori i slično...   klub, prostor, sponzori i slično... Empty14/1/2010, 16:50

dugmence ::

ja sam za pregovore sa prodavnicama, da članovima kluba omoguće popust od 5% uz člansku karticu, i da negde na vidljivo mesto stave neki naš plakat, koji promoviše lego klub, da se zajednica malo upozna sa našim postojanjem (naravno, kad se osnujemo)...
u zamenu im ponudimo reklamu na sajtu, cenovnik na sajtu (manje prodavnice nemaju svoje internet prezentacije, a veće ih ne update-uju)
a s druge strane, ako naši članovi budu najviše u tim prodavnicama kupovali setove, i njima će porasti promet...
ovo bi možda moglo u hippo-u i još nekim manjim samostalnim prodavnicama, al sumnjam da bi uspeli da nađemo zajednički jezik sa turbo limačem...ipak je to strana firma, koja ima dosta objekata, al vredi pokušati, nikad se ne zna...

slazem se za hippo, ali ako se uspe isposlovati da hippo postane "zvanicna prodavnica lego ljubitelja u Srbiji" ne vidim zasto ne bi prihvatili da u zamenu za takvu reklamu daju popust...

i sumnjam da ce turbo limac da daje takvu akciju, mada, znam da je za novu godinu 2008. na 2009. turbo limac na Bezaniji dao popust za zaposlene societe generale u iznosu od 10%, mozda 20% (i pravo da vam kazem, lepo mi je dosao taj popust pirate laugh 2 zato mislim da je cak bio 20%) tako da ipak i oni znaju da budu u tim vodama... ali tada popust je bio ogranicen na Bezaniju, tako da nema sanse da vazi ovaj nas u svim radnjama...

na kraju krajeva, kako Hrvati i Slovenci imaju dogovor sa nekoliko radnji u zemlji i na bricklinku za svoj klub, tako mozemo i mi da pokusamo i sa hippom i sa turbo limacem i sa lavirintom (jer sem rodica, ne pada mi ni jedno vise mesto gde ima lego onako ozbiljnije, a rodic sigurno nece da radi to...)
Nazad na vrh Ići dole
http://www.clonearmycustoms.com/cgi-bin/storefront.pl
MasterHaosis
Lego freak
Lego freak
MasterHaosis


Muški
Number of posts : 987
Age : 36
naj jelo : Pica
naj porok : Nemam curu
naj slatkiš : Bananica
Registration date : 25.08.2009

klub, prostor, sponzori i slično... Empty
PočaljiNaslov: Re: klub, prostor, sponzori i slično...   klub, prostor, sponzori i slično... Empty14/1/2010, 16:56

Ali u celoj temi, ovo je najjača rečenica:
bogdanst ::
(i pravo da vam kazem, lepo mi je dosao taj popust pirate laugh 2 zato mislim da je cak bio 20%)
hahahaha ti moraš svuda da se umešaš! pirate laugh 2 obožavam ovog lika.
Nego, ljudi, ozbiljno, treba da se ugovori nešto bar sa jednom prodavnicom, ali to zavisi i od njih, nemoj da ispadnu jedini oni budale pa da niko ne odobri taj dogovor pa da nam se Hrvati i Slovenci i svi ostali smeju kakvi su poslodavci ovde kod nas... nadam se da do toga neće doći
Nazad na vrh Ići dole
Sammael
sKOCKAni
sKOCKAni
Sammael


Muški
Number of posts : 711
Age : 44
naj jelo : Jagnjetina
naj porok : Kolekcionarstvo
naj slatkiš : Cheesecake
Registration date : 17.09.2008

klub, prostor, sponzori i slično... Empty
PočaljiNaslov: Re: klub, prostor, sponzori i slično...   klub, prostor, sponzori i slično... Empty15/1/2010, 21:33

Razgovarao sam danas s drugom.

Kaže mi da cela stvar zavisi od opštine do opštine, da nemaju obavezu da izađu u susret udruženjima građana po pitanju prostorija, ali da često to čine. Rekao je da su najveće šanse da dođe do dogovora ukoliko opština vidi neki svoj interes, npr. ako može od svega da se napravi dobar PR event za opštinu. Kao primer je naveo da bi bilo dobro da ako pravimo neko okupljanje/izložbu trebalo da uz to napravimo i kreativnu radionicu za decu, jer je to tip događaja koji bi svaka opština podržala.

Mislim da ovo uopšte nije loša ideja, klub bi u perspektivi mogao da pazari nekoliko onih Lego stočića i veću količinu običnih kockica, koje bi se onda koristile u te svrhe (a članovi kluba bi pokazivali deci kako da prave određene modele i slično). Tako bi klub imao i društveno odgovornu ulogu, promovišući Lego kao igračku koja razvija kreativnost kod dece.

Takođe bismo onda mogli da vidimo sa oficijelnim Lego distributerima da za takve događaje obezbede promo setove (kao što se radi u inostranstvu) koji bi se delili deci besplatno.
Nazad na vrh Ići dole
dugmence
Lego manijak
Lego manijak
dugmence


Muški
Number of posts : 2388
Age : 103
lokacija : -
naj jelo : -
naj porok : -
naj slatkiš : -
Registration date : 08.10.2008

klub, prostor, sponzori i slično... Empty
PočaljiNaslov: Re: klub, prostor, sponzori i slično...   klub, prostor, sponzori i slično... Empty15/1/2010, 21:47

ja ne znam koliko koštaju ti stočići, ni gde bi ih držali između izložbi/okupljanja, al nas strenutno ima jako malo, tako da ne verujem da bi imali novca za kupovinu od prve članarine zbog svih prvobitnih troškova registracije, majci, kartica i slično...

mene zanima da li negde možemo da konkurišemo za bespovratna finansijska sredstva, da recimo neka jaka kompanija sponzoriše klub, bude pokrovitelj izložbe ili nešto tako, ili dobijanje budžetskih sredstava...

pitao sam ortakinju, koja je radila u nacionalnoj kancelariji predsednika, da li možemo kao udruženje građana da dobijemo neka budžetska sredstva, i dobio sam sledeći odgovor:
"znam da iz budžeta kao nevladina organizacija se direktno dobijaju sredstva, a kao klub nisam sigurna. Možete da se obratite opštini ili gradu putem molbe, nacionalna kancelarija obezbeđuje sredstva samo ako vaš klub je deo nekog humanitarnog projekta"
Nazad na vrh Ići dole
http://www.skockani.com
Sammael
sKOCKAni
sKOCKAni
Sammael


Muški
Number of posts : 711
Age : 44
naj jelo : Jagnjetina
naj porok : Kolekcionarstvo
naj slatkiš : Cheesecake
Registration date : 17.09.2008

klub, prostor, sponzori i slično... Empty
PočaljiNaslov: Re: klub, prostor, sponzori i slično...   klub, prostor, sponzori i slično... Empty15/1/2010, 21:54

Teško da ćemo dobiti lovu tek tako, ipak smo mi klub kolekcionara, što po defaultu ljudima znači da imamo love.

U prvo vreme možda možemo da napravimo neku sponzorsku kombinaciju, ostalo ne verujem da pije vode.

Uzgred, palo mi je na pamet da bi možda mogli da proširimo klub tako da obuhvati ljubitelje svih vrsta igračaka (ne samo Lega), jer ćemo samo tako uspeti da skupimo veći broj članova.
Nazad na vrh Ići dole
srdjan.djileZR
sKOCKAni
sKOCKAni
srdjan.djileZR


Muški
Number of posts : 2011
Age : 39
lokacija : Zrenjanin
naj jelo : becka snicla i pomfrit
naj porok : alkohol
naj slatkiš : plavusa
Registration date : 23.02.2008

klub, prostor, sponzori i slično... Empty
PočaljiNaslov: Re: klub, prostor, sponzori i slično...   klub, prostor, sponzori i slično... Empty15/1/2010, 23:06

sirenje kluba bi moglo da se sprovede, i meni je to palo na pamet
Nazad na vrh Ići dole
http://www.bricklink.com
dugmence
Lego manijak
Lego manijak
dugmence


Muški
Number of posts : 2388
Age : 103
lokacija : -
naj jelo : -
naj porok : -
naj slatkiš : -
Registration date : 08.10.2008

klub, prostor, sponzori i slično... Empty
PočaljiNaslov: Re: klub, prostor, sponzori i slično...   klub, prostor, sponzori i slično... Empty15/1/2010, 23:17

meni se ta ideja ne sviđa...zar nije poenta da se okupe ljudi istih interesovanja?
bio sam na jednom skupu ljubitelja figurica iz kinder jaja, nema ih previše, al svi se bave istom tematikom i svima im je zanimljivo...mislim da je bitniji kvalitet od kvantiteta, bar kad je hobi u pitanju...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.skockani.com
srdjan.djileZR
sKOCKAni
sKOCKAni
srdjan.djileZR


Muški
Number of posts : 2011
Age : 39
lokacija : Zrenjanin
naj jelo : becka snicla i pomfrit
naj porok : alkohol
naj slatkiš : plavusa
Registration date : 23.02.2008

klub, prostor, sponzori i slično... Empty
PočaljiNaslov: Re: klub, prostor, sponzori i slično...   klub, prostor, sponzori i slično... Empty15/1/2010, 23:23

pa svaka grana bi bila sama za sebe...nasa okupljanja i nas deo foruma ne bi bio vezan za npr transformerse ili masterse ili nesto trece
Nazad na vrh Ići dole
http://www.bricklink.com
dugmence
Lego manijak
Lego manijak
dugmence


Muški
Number of posts : 2388
Age : 103
lokacija : -
naj jelo : -
naj porok : -
naj slatkiš : -
Registration date : 08.10.2008

klub, prostor, sponzori i slično... Empty
PočaljiNaslov: Re: klub, prostor, sponzori i slično...   klub, prostor, sponzori i slično... Empty15/1/2010, 23:36

i dalje mi se ne sviđa ideja...zajednička izložba sa drugim samostalnim udruženjem ljubitelja nekih drugih igračaka mi je ok, ali gubljenje identiteta, zarad par članova više mi ne deluje kao prava stvar...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.skockani.com
MasterHaosis
Lego freak
Lego freak
MasterHaosis


Muški
Number of posts : 987
Age : 36
naj jelo : Pica
naj porok : Nemam curu
naj slatkiš : Bananica
Registration date : 25.08.2009

klub, prostor, sponzori i slično... Empty
PočaljiNaslov: Re: klub, prostor, sponzori i slično...   klub, prostor, sponzori i slično... Empty15/1/2010, 23:56

Ja se totalno slažem sa dugmencetom po ovom pitanju. Ta ideja se meni nimalo ne sviđa okupiti ljude različitih interesovanja. Ako su 5 ljudi, ali su 5, a ne kao političke partije, čisto da bi opstale sjedine se, a svako misli za sebe, razlike su očigledne, i svakim danom sve veće i veće, dok na kraj više ne mogu da se trpe. Tako bi nažalost bilo i u ovom slučaju. Nije Lego isto što i ostale igračke. Ali opet, to je moje lično mišljenje, opet možda nisam u pravu negde.
Nazad na vrh Ići dole
Sammael
sKOCKAni
sKOCKAni
Sammael


Muški
Number of posts : 711
Age : 44
naj jelo : Jagnjetina
naj porok : Kolekcionarstvo
naj slatkiš : Cheesecake
Registration date : 17.09.2008

klub, prostor, sponzori i slično... Empty
PočaljiNaslov: Re: klub, prostor, sponzori i slično...   klub, prostor, sponzori i slično... Empty16/1/2010, 00:20

Ja sam to samo sugerisao jer bismo onda izgledali malo ozbiljnije u razgovorima sa institucijama/sponzorima...

Potencijalni sponzor: "Koliko vas je u tom klubu? 100? 200?"
Član kluba koji pregovara: "Uh... 10?"
Potencijalni sponzor: "Samo trenutak... halo, obezbeđenje?"
Nazad na vrh Ići dole
dugmence
Lego manijak
Lego manijak
dugmence


Muški
Number of posts : 2388
Age : 103
lokacija : -
naj jelo : -
naj porok : -
naj slatkiš : -
Registration date : 08.10.2008

klub, prostor, sponzori i slično... Empty
PočaljiNaslov: Re: klub, prostor, sponzori i slično...   klub, prostor, sponzori i slično... Empty16/1/2010, 00:34

i da uključimo sve moguće ljude koji bi bili zainteresovani, kao ljubitelji svih mogućih igračaka, ne bi imali 100 članova...
99% ljudi igračke ne vidi kao hobi...al ni ne možeš svaku igračku da porediš sa lego kockicama, koje su stvarno nešto posebno...retko koji drugi hobi može u čoveku da probudi tu dozu kreativnosti...


Poslednji izmenio dugmence dana 16/1/2010, 00:38, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://www.skockani.com
-obelix-
Lego zavisnik
Lego zavisnik
-obelix-


Muški
Number of posts : 784
Age : 37
lokacija : Pancevo
naj jelo : Pizza
naj porok : Lego kocke
naj slatkiš : Cokolada
Registration date : 12.11.2008

klub, prostor, sponzori i slično... Empty
PočaljiNaslov: Re: klub, prostor, sponzori i slično...   klub, prostor, sponzori i slično... Empty16/1/2010, 00:35

dugmence ::
meni se ta ideja ne sviđa...zar nije poenta da se okupe ljudi istih interesovanja?
bio sam na jednom skupu ljubitelja figurica iz kinder jaja, nema ih previše, al svi se bave istom tematikom i svima im je zanimljivo...mislim da je bitniji kvalitet od kvantiteta, bar kad je hobi u pitanju...

Podrzavam.

Cak i da u pocetku ne sakupimo sredstva iz donacija ili sponzora, to bi realno bilo za ocekivati tek za neko vreme...

Nismo jos ni osnovali klub a vec razmisljamo o sponzorim, mislim da bismo prvo samim klubom trebali da se pozabavimo i pokusamo da se nekim medijima malo izreklamiramo da okupimo vise ljudi, ali ljudi koji vole LEGO (ako se unutar nadju i ljudi koji vole jos nesto (npr par filatelista njihovo druzenje time nece biti ugrozeno)); sponzori, donacije i sredstva mislim da bi sada trebalo da su sekundarni cilj.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.urban-rivals.com/?sponsor=5089970
MasterHaosis
Lego freak
Lego freak
MasterHaosis


Muški
Number of posts : 987
Age : 36
naj jelo : Pica
naj porok : Nemam curu
naj slatkiš : Bananica
Registration date : 25.08.2009

klub, prostor, sponzori i slično... Empty
PočaljiNaslov: Re: klub, prostor, sponzori i slično...   klub, prostor, sponzori i slično... Empty16/1/2010, 08:47

E ovo je najbolji odgovor koji sam čuo! -obelix- Upravo to, vidiš, ljudi odma razmišljaju kako sponzori da se nabave.
Jel znate kako je google postao to što jeste? prvo je bio mali, od par čoveka svega u jednoj garaži u nečijoj privatnoj kući. A gle sada, najveći pretraživač u celom svetu.
Evo, baš kod mene jedan komšija, kao mlađi je dosta bio podcenjen. Bavio se nekim krševima, kupovao svakakva kola tipa Jugo, tako nešto, prepravlja, muti, prodaje, kupuje, nadograđuje, sklepa.... A evo ga sad još nema ni 30 vozi Audi TT, koji je sam zaradeo. Svaki dan ga gledam ovde sa prozora.
Ima još milion primera za tako nešto, ali nebitno, bitno je da mora to polako, ne možete odjednom da tražite sponzore i zaradu i popularnost.
Sammael, jeste i to što kažeš, ali da te podsetim da su to privatnici, znači kod njega kvantitet ne znači kvalitet, kod njega je samo kinta u očima, dok pregovara sa čovekom on kroz njega vidi pare. Ajde, neka pregovara sa mnom, da ima neki minimum popust na mene, al da zarađuje veliku kintu na meni kroz moje reklamiranje il kako bilo, a neka pregovara sa vama 100 i da nema ništa od koristi. Pa šta misliš koga će da izabere? Odgovor je suvišan. Ali ima neke logike u tome što si rekao. Sad za početak i biće problem oko broja ljudi, ali zato mora polako, da dođu ljudi, pa onda
Nazad na vrh Ići dole
Sammael
sKOCKAni
sKOCKAni
Sammael


Muški
Number of posts : 711
Age : 44
naj jelo : Jagnjetina
naj porok : Kolekcionarstvo
naj slatkiš : Cheesecake
Registration date : 17.09.2008

klub, prostor, sponzori i slično... Empty
PočaljiNaslov: Re: klub, prostor, sponzori i slično...   klub, prostor, sponzori i slično... Empty16/1/2010, 12:01

Google je postao to što je postao jer je imao podršku MIT-a, najpoznatijeg tehničkog univerziteta na svetu. Kao što je Microsoft postao to što jeste jer je imao podršku IBM-a.

Slažem se da poenta kluba nije u sponzorima. Sponzori su tu da olakšaju glavne ativnosti kluba, koje bi (valjda) trebalo da budu druženje, saradnja između članova, saradnja sa drugim klubovima i promovisanje Lego kockica.

Ako neko od članova ima prostor koji bi mogao da ustupi za potrebe okupljanja i izložbi, super. Ako nema, onda taj prostor mora da se iznajmi, što košta. Naravno, ne moramo da se okupljamo u nekom prostoru, možemo po kafićima, bez pravljenja izložbi, ali nam za to i ne treba klub i svo administrativno cimanje koje uz to ide.

A propo kvantiteta/kvaliteta, bitniji je sigurno kvalitet. Međutim, pošto znam par stvari o tome kako klubovi funkcionišu, prilično sam siguran da klub od 5 ljudi niko ne uzima za ozbiljno.

Naravno da ne moram prvog dana da imamo sponzore. Ali ako ne razmišljamo o tome unapred (po starom dobro srpskom običaju), nikada ih nećemo ni imati.

BTW, si siguran da taj komšija nije malo seckao kradene autiće za delove i tako zaradio taj Audi TT?
Nazad na vrh Ići dole
bogdanst
Lego zavisnik
Lego zavisnik
bogdanst


Muški
Number of posts : 653
Age : 40
naj jelo : Krofne, palacinke... gde god moze EUROkrem
naj porok : Lego
naj slatkiš : opet EUROkrem
Registration date : 13.11.2009

klub, prostor, sponzori i slično... Empty
PočaljiNaslov: Re: klub, prostor, sponzori i slično...   klub, prostor, sponzori i slično... Empty16/1/2010, 12:10

ja sam vec jedanput rekao, ali evo ponovicu - ja znam jedan klub (podrumska prostorija koja je sredjena za igranje stonih igara) koji ce da nam da svoj prostor za izlozbu, ako dozvolimo da i drugi ljudi dolaze (sto sam rekao da naravno moze) i da promovisemo LEGO (njegove reci). plus bi nam dao da dolazimo i sastancimo tamo ako treba, a za izlozbe bi nam dao ceo dan prostor (uz druge ljude, ali svi stolovi idu nama, tako da nema drugih igara tog dana u klubu)

malo bi se poradilo na izgledu mesta, ako bi se dobio neki promo materijal - baneri i sl, da se ukrasi prilaz i sam klub i sve bi to izgledalo super

tako da, u bgu, ne mora da se daje novac za tako nesto
Nazad na vrh Ići dole
http://www.clonearmycustoms.com/cgi-bin/storefront.pl
dugmence
Lego manijak
Lego manijak
dugmence


Muški
Number of posts : 2388
Age : 103
lokacija : -
naj jelo : -
naj porok : -
naj slatkiš : -
Registration date : 08.10.2008

klub, prostor, sponzori i slično... Empty
PočaljiNaslov: Re: klub, prostor, sponzori i slično...   klub, prostor, sponzori i slično... Empty16/1/2010, 12:13

bio sam u delta city-u, kada su imali izložbu ljudi koji prave makete terena i imaju neku vojsku, kuće i slično...bilo ih je 20 do 30...baš kad se uđe u delta city, tamo gde ima prazan prostor...kao i bilo koji drugi klub, ne verujem da imaju previše novca za zakup prostora...

što se tiče iznajmljivanja prostora, srpsko numizmatičarsko društvo iznajmljuje svakog utorka prostorije u svetog save od udruženja gluvonemih, za ne previše novca...ne znam tačno o kojoj se cifri radi...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.skockani.com
bogdanst
Lego zavisnik
Lego zavisnik
bogdanst


Muški
Number of posts : 653
Age : 40
naj jelo : Krofne, palacinke... gde god moze EUROkrem
naj porok : Lego
naj slatkiš : opet EUROkrem
Registration date : 13.11.2009

klub, prostor, sponzori i slično... Empty
PočaljiNaslov: Re: klub, prostor, sponzori i slično...   klub, prostor, sponzori i slično... Empty16/1/2010, 12:15

e, izmedju ostalog, mislim da je taj covek koji je i delta city sredio za maketare, vlasnik tog klub koji bi nam dao prostor
Nazad na vrh Ići dole
http://www.clonearmycustoms.com/cgi-bin/storefront.pl
Sammael
sKOCKAni
sKOCKAni
Sammael


Muški
Number of posts : 711
Age : 44
naj jelo : Jagnjetina
naj porok : Kolekcionarstvo
naj slatkiš : Cheesecake
Registration date : 17.09.2008

klub, prostor, sponzori i slično... Empty
PočaljiNaslov: Re: klub, prostor, sponzori i slično...   klub, prostor, sponzori i slično... Empty16/1/2010, 12:18

Na koji klub misliš? Hobby Store?
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





klub, prostor, sponzori i slično... Empty
PočaljiNaslov: Re: klub, prostor, sponzori i slično...   klub, prostor, sponzori i slično... Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
klub, prostor, sponzori i slično...
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: LEGO :: SkockaNI-
Skoči na:  
Free forum | ©phpBB | Besplatan Forum međusobnog pomaganja | Signalizirajte zloupotrebu | Latest discussions