Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemPrijem  Latest imagesLatest images  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  
Mi smo najjači kolekcionari koji poštuju Feng Shui i drevnu kinesku filozofiju. Ovde ćete naučiti kako da postanete dugovečni i uspešni.

 

 sajt kluba

Ići dole 
+6
Sammael
przulj
sektaash
srdjan.djileZR
-obelix-
dugmence
10 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3
AutorPoruka
przulj
kum kluba
kum kluba
przulj


Muški
Number of posts : 325
Age : 50
lokacija : Novi Sad
naj jelo : zeljanica
naj porok : lego kockice :)
naj slatkiš : eurokrem
Registration date : 19.12.2009

sajt kluba - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: sajt kluba   sajt kluba - Page 3 Empty16/10/2010, 11:04

Jedna loša vijest u vezi sa sajtom.
JoomFish koji je ekstenzija za Joomla koja omogućava višejezični sajt (zastavice u desnom gornjem uglu svake stranice) nema još uvijek prevod za srpski jezik. Dok se to ne pojavi, moraćemo drugačije da riješimo pisanje članaka na engleskom.
Đile mi je spomenuo i da se napravi forum u okviru sajta. I za to postoji plugin, koji još nisam skinuo i instalirao. Prethodno treba da dodam mogućnost registracije korisnika na naš sajt, pa će sa tim pravima moći pristupati i forumu. Mada je meni ovaj forum sasvim ok, "ništa ja tu ne bi diro".
Nazad na vrh Ići dole
http://www.bricklink.com/store.asp?p=przulj
-obelix-
Lego zavisnik
Lego zavisnik
-obelix-


Muški
Number of posts : 784
Age : 37
lokacija : Pancevo
naj jelo : Pizza
naj porok : Lego kocke
naj slatkiš : Cokolada
Registration date : 12.11.2008

sajt kluba - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: sajt kluba   sajt kluba - Page 3 Empty16/10/2010, 12:10

Kada sam ja pravio sajt u Joomli, za potrebe ispita, nije bilo problema sa instalacijom srpskog jezika na stranu, mada je prevod bio ocajan. Ne secam se ali mislim da je bila 3.5 verzija.

Bilo kako bilo, sto pisanja clanaka na engleskom tice (od nule, ne prevod), kao i prevodjenja srpsko-engleski, englesko-srpski, meni nije problem da to radim, posto to ionako radim prijateljima kojima treba za fakultete. Tako da samo javi i/ili posalji mi tekst.

Forumu, kao takvom, ne fali nista, ali opcije koje nudi u admin delu su vrlo male i ogranicene. Joomlina ekstenzija bi trebalo da je bolja, makar u tom delu.

Da, kume, kada sredis registraciju korisnika za sajt, obavezno da ubacis VirtueMart, radi prodaje majci kluba (za sada) i drugih dodataka kasnije.

Javi ako nesto treba.

P.S. Danas i sutra necu biti tu, zavrsavam nesto oko fakulteta, ali cim se vratim na raspolaganju sam. Tada ce i forum biti malo sredjeniji posto tek sad mogu malo da odahnem i nadjem vremena da sredjujem.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.urban-rivals.com/?sponsor=5089970
srdjan.djileZR
sKOCKAni
sKOCKAni
srdjan.djileZR


Muški
Number of posts : 2011
Age : 39
lokacija : Zrenjanin
naj jelo : becka snicla i pomfrit
naj porok : alkohol
naj slatkiš : plavusa
Registration date : 23.02.2008

sajt kluba - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: sajt kluba   sajt kluba - Page 3 Empty16/10/2010, 14:28

Kume sto se foruma tice...necemo ni menjati ovaj ali ne bi bilo lose da se doda i da bude strikno lego tematike i da ima jedan deo na engleskom (sa nasih izlozbi i nasih kreacija) zbog drugih klubova koji ce lakse preko sajta lakse tamo doci do lego foruma i slicno nego da odu na skroz drugu adresu

Obelix....sutra na sednici prijavi sve dodatke za koje znas da mogu da koriste pa ce se vremenom one pridodati sajtu kluba
Nazad na vrh Ići dole
http://www.bricklink.com
przulj
kum kluba
kum kluba
przulj


Muški
Number of posts : 325
Age : 50
lokacija : Novi Sad
naj jelo : zeljanica
naj porok : lego kockice :)
naj slatkiš : eurokrem
Registration date : 19.12.2009

sajt kluba - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: sajt kluba   sajt kluba - Page 3 Empty16/10/2010, 18:52

Omogućena je registracija korisnika, pa navalite.
Đile, ti si već registrovan jer sam morao to uraditi da bi napravio kontakt stranicu za tebe. Javiću ti username i password.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.bricklink.com/store.asp?p=przulj
-obelix-
Lego zavisnik
Lego zavisnik
-obelix-


Muški
Number of posts : 784
Age : 37
lokacija : Pancevo
naj jelo : Pizza
naj porok : Lego kocke
naj slatkiš : Cokolada
Registration date : 12.11.2008

sajt kluba - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: sajt kluba   sajt kluba - Page 3 Empty18/10/2010, 14:00

Ja se opet izvinjavam sto nisam prisustvovao sednici, ali nisam bio kod kuce. Zakljucke cu morati naknadno da procitam, ali nema veze, ionako kontam da bih se sa svim ili barem vecinom slozio. blink

Elem, kume, ja sam skinuo sve materijale koje smo mi koristili za izradu sajta u Joomli, kao i VirtueMart-a. Od onoga sto tebi moze biti interesantno, skinuo sam language pack-ove za srpski jezik (site i admin deo) i sve sto treba za VM. Svi su za 1.5 verziju Joomle, tako da mislim da ne bi trebalo da bude problema sa impementacijom. Mi smo sajt pokretali preko Wamp-a i radio je apsolutno savrseno, kao i VM. Tako da samo mi kazi mail koji koristis, da ti posaljem to.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.urban-rivals.com/?sponsor=5089970
Sponsored content





sajt kluba - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: sajt kluba   sajt kluba - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
sajt kluba
Nazad na vrh 
Strana 3 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3
 Similar topics
-
» promocije naseg kluba
» Sta ocekujete od kluba?
» Majice kluba

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: LEGO :: SkockaNI-
Skoči na:  
Free forum | ©phpBB | Besplatan Forum međusobnog pomaganja | Signalizirajte zloupotrebu | Latest discussions