Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemPrijem  Latest imagesLatest images  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  
Mi smo najjači kolekcionari koji poštuju Feng Shui i drevnu kinesku filozofiju. Ovde ćete naučiti kako da postanete dugovečni i uspešni.

 

 PRVA IZLOZBA kluba SKOCKANI

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
srdjan.djileZR
sKOCKAni
sKOCKAni
srdjan.djileZR


Muški
Number of posts : 2011
Age : 39
lokacija : Zrenjanin
naj jelo : becka snicla i pomfrit
naj porok : alkohol
naj slatkiš : plavusa
Registration date : 23.02.2008

PRVA IZLOZBA kluba SKOCKANI Empty
PočaljiNaslov: PRVA IZLOZBA kluba SKOCKANI   PRVA IZLOZBA kluba SKOCKANI Empty5/6/2010, 12:36

Evo drugari i kolege kolekcionari mislim da je doslo vreme da mi polako krenemo sa pricom i dogovorima oko nase prve izlozbe
Moja, i ideja nekih od clanova, je da se napravi putujuca izlozba koja bi po nekoliko dana bila u nasim gradovima (zrenjanin, novi sad, sabac, beograd) i ideja je da bude negde oko nove godine ili oko termina nase prve godisnjice

Svako ko je zainteresovan da ucestvuje moze da se javi za pocetak ovde i da kaze u kojoj temi bi ucestvovao a kasnije cemo za svaku temu da otvorimo topic i tamo dogovarati detalje.

Ono sto znam da svi imamo dovoljno za solidne diorame je Castle, Pirates, Classic City (4wide i stare kuce) i Modern City (6wide sa modularima i vecim zgradama)
Nazad na vrh Ići dole
http://www.bricklink.com
dugmence
Lego manijak
Lego manijak
dugmence


Muški
Number of posts : 2388
Age : 103
lokacija : -
naj jelo : -
naj porok : -
naj slatkiš : -
Registration date : 08.10.2008

PRVA IZLOZBA kluba SKOCKANI Empty
PočaljiNaslov: Re: PRVA IZLOZBA kluba SKOCKANI   PRVA IZLOZBA kluba SKOCKANI Empty7/6/2010, 10:12

ja ću moći da se uključim u castle i pirates diorame...

pored ovoga što si napisao, da bi privukli ljude na izložbu, trebalo bi napraviti i nekoliko znamenitosti srbije...
ja razmišljam i želim da napravim avalski toranj, al više ću znati o svojim mogućnostima u periodu avgust - oktobar...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.skockani.com
Sammael
sKOCKAni
sKOCKAni
Sammael


Muški
Number of posts : 711
Age : 44
naj jelo : Jagnjetina
naj porok : Kolekcionarstvo
naj slatkiš : Cheesecake
Registration date : 17.09.2008

PRVA IZLOZBA kluba SKOCKANI Empty
PočaljiNaslov: Re: PRVA IZLOZBA kluba SKOCKANI   PRVA IZLOZBA kluba SKOCKANI Empty7/6/2010, 11:53

Lepa akcija, i super što smo počeli na vreme da možemo da se dogovorimo šta, kako, koliko pa i da nabavimo kockice ako treba za MOC-ove/diorame.

Kakva su iskustva iz Hrvatske (pošto ste tamo sad bili)? Kako se ljudi organizuju za transport, kako idu dogovori šta će ko da sklopi/donese, kako se organizuje čuvanje eksponata (da ne bi posetioci otkidali suvenire)?
Nazad na vrh Ići dole
srdjan.djileZR
sKOCKAni
sKOCKAni
srdjan.djileZR


Muški
Number of posts : 2011
Age : 39
lokacija : Zrenjanin
naj jelo : becka snicla i pomfrit
naj porok : alkohol
naj slatkiš : plavusa
Registration date : 23.02.2008

PRVA IZLOZBA kluba SKOCKANI Empty
PočaljiNaslov: Re: PRVA IZLOZBA kluba SKOCKANI   PRVA IZLOZBA kluba SKOCKANI Empty7/6/2010, 12:05

Pa islo je prvo rasporedjivanje ko ce koju dioramu i onda se dogovaralo ko ce da bude ''organizator'' te diorame...onda se pravila sema kako ce to da izgleda i sta bi trebalo da ima ta diorama i onda od onih koji su se prijavili (u skladu sa brojem kockica) svako se uhvatio da radi nesto i na kraju je to sve odneseno u muzej i slozeno sve na svoje mesto
Eksponati su neki bili u staklenim vitrinama (mislim da su ih iznajmili ili su od muzeja, slagacu) a dirame (city, pirates, castle i steampunk) su bile na stolovima ogradjene onim trakamo na stubicima
Naravno uvek ima nekog od kockica ko je tu da se pazi da nesto ne nestane i da ljudima odgovara na neka pitanja
E sad posto mi pravimo nasu prvu izlozbu i mnogo nas je manje predpostavljam da nam nece zauzimati prostora koliko i njihova pa ce samim tim biti i lakse za cuvanje
Mi necemo imati velike eksponate tipa HNK, umetnicki paviljon i slicno tako da ce se te 3 diorame (od npr 2x4metra) solidno cuvati sa 2 clana skockanih, ali otom potom...to su stvari koje cemo u tom procesu stalno ponavljati, poboljsavati i slicno, najbitnije je sto ti kazes da smo na vreme krenuli sa pricom, idejama i organizacijom da bi se odredilo ko ce gde da sudeluje i naravno sta da gradi (opet kao sto kazes i u slucaju da nam zatrebaju i neke namenske kockice)

Ja cu raditi Modern City dioramu (vozila 6wide i vece zgrade tipa modulari), za Borka (bnesty) znam da ce raditi Classic City dioramu (stara 4wide vozila i zgrade iz tog perioda), zdiki ce se baciti na Castle itd
Svako moze da se opredeli za sudelovanje (ili pomoc) u vise diorama
Nazad na vrh Ići dole
http://www.bricklink.com
dugmence
Lego manijak
Lego manijak
dugmence


Muški
Number of posts : 2388
Age : 103
lokacija : -
naj jelo : -
naj porok : -
naj slatkiš : -
Registration date : 08.10.2008

PRVA IZLOZBA kluba SKOCKANI Empty
PočaljiNaslov: Re: PRVA IZLOZBA kluba SKOCKANI   PRVA IZLOZBA kluba SKOCKANI Empty7/6/2010, 12:24

što se tiče transporta, klub kockice ima mnogo više članova, a i članarina im je nešto viša, pa transport plaća sam klub...
kod nas je situacija trenutno mršava po ovim pitanjima i za transport eksponata smo mislili da nađemo neke sponzore...čisto da nam pomognu svojim vozilom ili plate vozilo...ima dosta jakih kompanija, koje zarad oslobaćanja od poreza se bave sponzorstvima svega i svačega, tako da nije nemoguće da bi smo mogli da dobijemo neki vid pomoći za našu stvar...
klub ove vrste ima perspektivu, tako da bi se našao neko kome je to u interesu...jer ako bi doneli i džak najobičnijih kockica i nekoliko baseplate-ova, gde bi deca mogla da nešto sklapaju, to bi bilo društveno odgovorno ponašanje (deco slažite lego, a ne bodite se) i ne znam ni ja šta sve...videćemo kako će se stvari razvijati...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.skockani.com
srdjan.djileZR
sKOCKAni
sKOCKAni
srdjan.djileZR


Muški
Number of posts : 2011
Age : 39
lokacija : Zrenjanin
naj jelo : becka snicla i pomfrit
naj porok : alkohol
naj slatkiš : plavusa
Registration date : 23.02.2008

PRVA IZLOZBA kluba SKOCKANI Empty
PočaljiNaslov: Re: PRVA IZLOZBA kluba SKOCKANI   PRVA IZLOZBA kluba SKOCKANI Empty7/6/2010, 14:19

naravno da cemo kontaktirati i lego (jana) da nam posalje neke eksponate i polovne kockice da se deca igraju

sto se izlozbe ti ce ja sam naveo samo one osnovne serije i diorame koje svi imamo i volimo ali naravno da je svakakvo prosirenje ili ideja moguce, da li je to model team, tehnicks ili bilo sta drugo (cak i kao stand-alone kreacija)
Nazad na vrh Ići dole
http://www.bricklink.com
dugmence
Lego manijak
Lego manijak
dugmence


Muški
Number of posts : 2388
Age : 103
lokacija : -
naj jelo : -
naj porok : -
naj slatkiš : -
Registration date : 08.10.2008

PRVA IZLOZBA kluba SKOCKANI Empty
PočaljiNaslov: Re: PRVA IZLOZBA kluba SKOCKANI   PRVA IZLOZBA kluba SKOCKANI Empty2/7/2010, 19:08

mislim da bi trebalo da organizujemo jednu skype sednicu što pre po pitanju izložbe...da se načelno dogovorimo koje dioramice želimo da pravimo, da se dogovorimo ko bi u kojoj učestvovao i slične stvari...
trenutno su manje bitne samostalne kreacije, jer za njih nije potrebno grupno planiranje...
svako da da svoje predloge...
da vidimo na koga možemo da računamo da će učestvovati sigurno u izložbi...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.skockani.com
srdjan.djileZR
sKOCKAni
sKOCKAni
srdjan.djileZR


Muški
Number of posts : 2011
Age : 39
lokacija : Zrenjanin
naj jelo : becka snicla i pomfrit
naj porok : alkohol
naj slatkiš : plavusa
Registration date : 23.02.2008

PRVA IZLOZBA kluba SKOCKANI Empty
PočaljiNaslov: Re: PRVA IZLOZBA kluba SKOCKANI   PRVA IZLOZBA kluba SKOCKANI Empty2/7/2010, 20:27

slazem se sa dugmencetom za skype sednicu....mozda bi svako mogao da navede neke termine koji bi mu odgovarali
polako bi se mogli i izjasnjavati o ucestvovanju na izlozbi i naravno sta bi najradije od tema radili
ja se prijavljujem za modern city (tu mislim na zgrade slicne po velicini modularnim i vozilima 6wide)
Nazad na vrh Ići dole
http://www.bricklink.com
Sponsored content





PRVA IZLOZBA kluba SKOCKANI Empty
PočaljiNaslov: Re: PRVA IZLOZBA kluba SKOCKANI   PRVA IZLOZBA kluba SKOCKANI Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
PRVA IZLOZBA kluba SKOCKANI
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Sta ocekujete od kluba?
» promocije naseg kluba
» Majice kluba

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: LEGO :: SkockaNI-
Skoči na:  
Free forum | ©phpBB | Besplatan Forum međusobnog pomaganja | Signalizirajte zloupotrebu | Latest discussions